Adıyaman

Tüpgaz Bayileri, kaçak tüpçülerden rahatsız

Tüpgaz Bayileri, kaçak tüpçülerden rahatsız

 

Tüpgaz satıcılar, belgesiz, kaçak dolum yapan satıcılardan rahatsız. Kaçak dolum yapanların vatandaşı mağdur ettiğini belirten Tüpgaz bayileri, eksik dolumla vatandaşın soyulduğunu da belirterek, yetkililerin denetim yapmasını istediler.

Tüpgaz bayileri, yetkililerin denetim yapmamaları nedeniyle bakkallarda, un değirmenlerinde, gübre satıcılarında, berberlerde ve akla gelebilecek birçok iş yerinde eğitimsiz ve belgesiz olarak kaçak dolum yapıldığını iddia ediyorlar.

Yasal yollara da başvuran tüpgaz bayileri, kaçak satış yaptıklarını 2011 yılında 11 tüp gaz bayisinin ortaklaşa karar alarak, BİMER başta olmak üzere yetkili mercilere başvurduklarını ama bir sonuç alamadıklarını belirttiler.

Adıyaman’da birçok işyerinde gıda maddeleri ile beraber satılan kaçak tüplerin, satış belgesi olmayan işyerlerinde satılmasının insan sağlığını da tehdit ettiğini ve çevrede yaşayan insanların hayatlarıyla oynadıklarını da belirttiler.

Tüpgaz Bayii Yakup Tosun, “011 yılında Fatih Mahallesinde patlamaya neden olan kaçak dolum tüpün bir bakkaldan satın alındığı ve sigortası olmadığı için harap hale gelmiş evin masraflarının karşılanmadığı ve aile fertlerinden bir vatandaşında hayatını kaybettiği olaylara rağmen yetkililerin sessiz kalması manidar diyerek, siyasi otoritenin ve kamu dairelerinin bu davranışının altında neler olduğunu merak ettiğini söyledi.

Tosun, “Özellikle 2011 yılında 11 yetkili isimle ortak olarak hazırlayıp başta Adıyaman valiliği ve Adıyaman belediyesi olmak üzere çevre sağlık tarım gıda emniyet kaçakçılık şubesine verdiğimiz resmi belgelerde birkaç satır yazı ile bizleri oyalamaktan öteye gitmeyen yetkililere birde belediye bünyesindeki zabıta memurlarının kendi yakın çevrelerindeki kaçak satış yapan işyerlerini tüplerinin saklamalarını gizliden satış yapmaları gerektiği uyarısı kulağımıza gelen duyumlar arasında oldu. Böyle bir yönetim biçiminde vergisini veren SSK’lı eleman çalıştıran iş yerlerinin nasıl ayakta duracaklarını da kamu yöneticileri bizleri bu konuda aydınlata bilir mi acaba?” diye sordu.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu