“Tüm geleceğimiz için karar vereceğiz”

02 Haziran 2015 Salı, 10:52

Kışanak Adıyaman’daydı

“Tüm geleceğimiz için karar vereceğiz”

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gülten Kışanak Adıyaman’ı Ziyaret Etti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gülten Kışanak Ap Eziz dedenin yapılacak olan 50.yıl anmalarına katılmak için geldiği Adıyaman’da 7 Haziran genel seçimleri kapsamında çeşitli ziyaretlerde bulunarak halkla buluştu.

Kışanak, HDP Adıyaman milletvekili adayları Behçet Yıldırım, Ferhat Temel, Ayten Yılmaz, Yasin Tahta, Birsen Tunç ve Kömür Belediye Başkanı Hüseyin Yuka ile birlikte Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Cemevi, Alevi Kültür Dernekleri, Harhar, Balyan, Kömür beldelerini ve Karapınar seçim bürosunu ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi.

Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı Cemevi’nde kendilerini karşılayan gruba hitap eden Kışanak, “Biz tüm geleceğimiz için karar vereceğimizin bilincindeyiz. O nedenle sandığa attığımız her hangi bir kağıt parçası değildir. Bu bir parti tutma meselesi değildir. Çok ötesinde bir olaydır. Girdiğimiz yolun bizi nereye götüreceği ile ilgilidir. İnsanlarımız bu bilinçle oylarını kullanmalıdır” dedi.

Tum-Gelecegimiz-Icin-Karar-Verecegiz-(5)Kışanak, “Örneğin komşumuz açsa ben ona kötülük yapmadım bu beni bağlamaz demekle bundan kurtulamayız. Belki yanlış bir şey yapmıyoruz ama doğrunun yanında durmadığımız zaman ortaya çıkan olumsuzluklardaki payımızı görmezden gelemeyiz. Bizim bugün hissetmemiz gereken şey, doğrunun yanında durmama eksikliğidir. Doğrunun yanında durmak, bu zalimin diktatörün karşısında ortaya çıkacak gücü çıkartmak bizim sorumluluğumuzdur. Eğer bunu yapmazsak bir hafta sonra ortaya çıkacak vebal hepimizin boynunadır kimse kendini bundan sıyrılamaz. Bu bir insanlık görevidir” şeklinde konuştu.

Kömür beldesinde açılan HDP seçim bürosunu ziyaret eden Kışanak, Karapınar Mahallesinde partililere hitap etti.

Kışanak, “günlerdir çalışıyorsunuz seçim bürolarında bulunan mahallelerde evlere girip köylere gidip çalışmalar yürütüyorsunuz. Çok yorulduk çok çalıştık ama burada bir haftamız kaldı. Bu bir haftayı da gece gündüz demeden bir seferberlik ruhuyla ve zafere kilitlenerek çalışacağız ve 7 Haziran akşamında sandıklar açıldığında Adıyaman’ın zaferini kutlayacağız.” dedi.

Kışanak konuşmasında “AKP’nin zulmü ortada AKP’nin yaptığı tek şey kendi iktidarını güçlendirmek. Kendi yandaşlarını sermaye sahibi yapmak için hırsızlık yapmak ve bu halkın değerlerine sırtını dönmektir. Bunu çok iyi biliyoruz. AKP’ dedi ki bu ülkede bir statüko darbe dönemlerinin yarattığı hukuk var. Bu ülkede Kürtler eziliyor, aleviler eziliyor. Bu ülkede yolsuzluk var, işsizlik var. Ben bunların hepsini çözmeye talebim dedi. Bu kadar büyük bir yalanla iktidarı gasp etti. IŞİD in iş birlikçisi oldular, çetelere verdikleri silahların fotoğrafları bir bir ortaya çıkıyor. Bu seçimde AKP’ye ders vermenin bir tek yolu var oda HDP çatısı altında birleşmek, barajları yıkmak ve o sarayı Tayyip’e dar etmektir.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz