Adıyaman

TÜİK GTO’da bilgilendirme yaptı

TÜİK GTO’da bilgilendirme yaptı

 

Yıl içerisinde farklı kamu kurum ve kuruluşlarına ziyaretlerde bulunarak bilgilendirme toplantıları yapan, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Gaziantep Bölge Müdürlüğünün durağı bu kez Gaziantep Ticaret Odası (GTO) oldu.

Gaziantep Ticaret Odasında gerçekleştirilen toplantıya TÜİK Gaziantep Bölge Müdürü Erdoğan Asar, GTO Başkanı Eyüp Bartık, GTO yönetim kurulu üyeleri ve genel sekreteri ile TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğünü temsilen uzman ve idareciler katıldı.

“TÜİK Tanıtımı, Ticaret ve Sanayi İstatistikleri” konulu toplantının açılış konuşmasını TÜİK Gaziantep Bölge Müdürü Erdoğan Asar yaparak istatistiğin önemine değindi. Asar, ayrıca istatistiğin geçmişi anlamanın, bugünü yönetmenin ve geleceği planlamanın anahtarı olduğunu vurguladı, Resmi İstatistik Programından bahsetti. Daha sonra söz alan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık ise konuşmasında TÜİK’in faaliyetleri ile ilgili istatistikleri sürekli takip ettiklerini söyleyerek bu verilerin yayımlanması kadar yorumlanmasının da çok önemli olduğunu dile getirdi.  Bartık, ayrıca iki kurum arasında bilgi ve tecrübe paylaşımının önemine dikkat çekti.

TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü uzman ve idarecileri tarafından yapılan sunumlarda, TÜİK’ in görev ve yetki alanları, misyon ve vizyonu, yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler, TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü olarak yapılan çalışmalar, Gaziantep, Adıyaman ve Kilis illerinden oluşan sorumluluk alanına ait önemli veriler aktarıldı. TÜİK’in resmi internet sayfasının tanıtımının da yapıldığı toplantıda istatistiki bilgilere, tablolara ve yayınlara erişim için izlenmesi gereken yollara değinildi. Ayrıca Bölge Müdürlüğünün yürüttüğü ticaret, hizmet ve sanayi istatistiklerinin derlendiği çalışmalarla ilgili olarak da derleme yöntemi, kapsamı gibi konularda ayrıntılı bilgiler verildi. İşgücü, işsizlik, istihdam, nüfus ve dış ticaret verileri aktarıldı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen toplantı, karşılıklı soru cevaplarla tamamlandı.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu