Anasayfa / Adıyaman / “Toplumlar adaletle ayakta durur”

“Toplumlar adaletle ayakta durur”

‘Birlikte Güçlü Olmak’ Paneli Tamamlandı

“Toplumlar adaletle ayakta durur”

 

Adıyaman Üniversitesi ile Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) katkıları ve Adıyamanlılar Vakfı öncülüğünde Adıyaman Üniversitesi M. Vehbi Koç Konferans Salonu’nda “Birlikte Güçlü Olmak” konulu panel düzenlendi.

Panelde, Hukuk ve Adaletin Önemi konusunda Prof. Dr. İbrahim Özdemir,  Kurumlar Arasında Birlikte Hareket Etmenin Önemi ve İslam’da Birlikte Hareket Etmenin Faydaları konusunda Doç. Dr. Mahmut Çınar, Yrd. Doç. Dr. Hasan Çiçek ise Üniversite Ve Sanayi İşbirliğinin Önemi konusunda birer konuşma gerçekleştirdi.

Panelin protokol konuşmalarında ise açılış konuşmasını Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkanı Av. Nedim Taylan yaparak konunun konuşulmasından onur duyduğunu ifade etti. Ardından Av. Taylan panelin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve panelistlere teşekkür etti.

Av. Taylan sonra Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy bir konuşma gerçekleştirerek şunları ifade etti; “Bu anlamlı panelde en çok gençlerin istifade etmesi gerekir. Gençlerimize güveniyoruz. Geleceğin yıldızları olarak lanse ettiğimiz gençlerimiz günümüz teknoloji imkânlarından yararlanmak için bu fırsatı iyi değerlendirmelerini bekliyoruz. Bu önemli konu ile ilgi düşüncelerini dile getiren bütün panelistlerimize şükranlarımı sunuyorum.”

Ardından Kahta belediye başkanı Abdurrahman TOPRAK, Adıyaman Belediye Başkan Vekili Sait Kutlu ve Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu birer selamlama konuşması yaparak Adıyamanlılar Vakfına Adıyaman’a yaptığı katkılarından dolayı teşekkür etti.

Panelde “İslam da Birlikte Hareket Etmenin Faydaları” konusunda bir konuşma yapan Doç. Dr. Mahmut Çınar, “Adıyaman farklı dinlerin, dillerin, mezheplerin, kültürlerin ve inançların bir arada yaşadığı barış ve huzur kentidir. İslam dininde zaten birlikte iş yapmamızı emrediyor. Her alanda işbirliği ve güç birliği yapmamız halinde üstesinden gelmeyeceğimiz bir zorluk yoktur” şeklinde konuştu.

Yrd. Doç. Dr. Hasan Çiçek ise, “Bir ilin kalkınmasının en önemli ayağı hiç kuşkusuz sanayi ve üniversitenin güç birliği yapması şarttır. Aksi halde o ilin kalkınması zordur. Üniversitelerin özellikle Ar-Ge’ye büyük önem vermesi lazım. Teknolojik bakımından güçlü olmadığın zaman sürekli başka ülkelere bağımlı kalmak zorundalar” diyerek Adıyamanlılar Vakfının bu güzel organizasyondan dolayı tebrik etti.

Prof. Dr. İbrahim Özdemir de yaptığı konuşmada, “Memleketin suyunu içmiş, yemeğini yemiş, havasını teneffüs etmiş insanlar nerde olursa olsunlar kendi memleketin kalkınması için çaba sarf etmeleri lazım. Bunun en güzel örneğini sağ olsunlar Adıyamanlılar yapıyor STK’lara bu konuda önemli görevler düşmektedir. Her STK en az Adıyamanlılar Vakfı gibi olmalı diye düşünüyorum. Kurumlar arası iş birliği ise bu konunun diğer önemli ayağıdır” dedi.

Prof. Dr. Refik Korkusuz yaptığı konuşmasında “Toplumun ayakta kalabilmesini sağlayan en önemli etkenlerin başında Adalet kavramı yatmaktadır. İnsanların hukuk kurallarına bağımlı olması şarttır. Adalet demek dürüstlük demektir. Şeffaf olmak, başka kararın hakkını gasp etmemektir. Adalet demek kimseye zarar vermemektir. Bulunduğu makam ve mevkilerde dürüstçe görevini layığı ile ifa etmek demektir. Kısacası tarafsız kalarak hukuk kurallarını çiğnememektir. Bu toplumun ayağa kaldırmanın yolu adaletli ve dürüst olmaktan geçer” ifadelerini kullandı.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Bu Habere de Bakın

Fırat’tan yağmurda seçim çalışması

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Sincik ilçesindeki yoğun yağışa rağmen seçim çalışmalarını sürdürdü.  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir