Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

TOGEM’den Ramazan Yardımı

16 Haziran 2016 Perşembe, 09:37

TOGEM’den Ramazan Yardımı

 

Adıyaman Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren TOGEM, Ramazan ayı dolayısıyla il merkezinde belirlediği 5 bin 200 aileye gıda yardımında bulunuyor.

Adıyaman’da yoksul ailelere yönelik yaptığı yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM), Ramazan ayı dolayısıyla belirlediği 5 bin 200 aileye gıda yardımında bulunuyor.

TOGEM binasında gerçekleştirilen yardım dağıtım programına katılan Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, ihtiyaç sahibi ailelere yardım paketlerini kendi elleriyle dağıttı. Başkan Kutlu programda yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Adıyaman Belediyesi olarak Ramazan ayında yapacağımız yardımlara bugün başladık. TOGEM merkezimizde kaydı bulunan 5 bin 200 aileye hazırladığımız gıda paketlerini ulaştıracağız inşallah. Paketler içerisinde temel gıda malzemeleri bulunmakta. Bunların dışında da sene içerisinde imkanlarımız dahilinde yardımlarımıza devam edeceğiz. Bu yardımların büyük çoğunluğu belediyemiz tarafından yani halkın kendi parasından karşılanırken, bunun dışında işadamlarımızdan da gelen ayrıca yardım paketleri bulunmaktadır. Buradan yardımlarını esirgemeyen Konukoğlu ailesine ve Hasan Taşar ile diğer yardımseverlere teşekkür ediyorum.”

TOGEM Koordinatörü Yasemin Delibaş ise yaptığı konuşmada, TOGEM olarak özellikle ihtiyaç sahibi ailelere yönelik çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini bildirerek, “Ramazan ayı bize sosyal dengeyi sağlamanın imkanını veriyor. ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ düsturuyla hareket ederek, merkezimize kayıtlı ailelerimizin çorbasında az da olsa tuzumuzun olması için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu. Konuşmaların ardından ailelere kısmi kısmi yardımlar dağıtıldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz