Adıyaman

TOGEM’den Mültecilere Yardım Eli

TOGEM’den Mültecilere Yardım Eli

 

Adıyaman Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TOGEM, zor şartlar altında yaşama mücadelesi veren 10 Suriyeli aileye çeşitli yardımlarda bulundu.

Ülkelerinde yaşanan iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve Adıyaman’da yaşama mücadelesi veren Suriyeli 10 aileye kucak açan Adıyaman Belediyesi, ailelerin gıda ve giyim gibi temel ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Adıyaman Belediyesi bünyesinde uzun süredir faaliyet gösteren Toplum Gelişim Merkezi (TOGEM) Koordinatörü Yasemin Delibaş konu ile ilgili yaptığı açıklamada, toplanan yardımların şehrin farklı mahallelerinde yaşayan 10 Suriyeli ailelere ulaştırıldığını dile getirerek, “TOGEM” çalışanlarımız tarafından ilimize yerleşen 10 Suriyeli aileye gıda, kömür, giyim ile birlikte çocuklara ayakkabı ve oyuncak yardımında bulunduk. Zaten kuruluş amacı yoksul ve ihtiyaç sahibi ailelerin, kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak olan merkezimiz, bu kapsamda çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmektedir. Bu çalışmalar noktasında bizden desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu’ya teşekkür ederiz. Ve ayrıca Bize bu konuda destek olan herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu