Adıyaman

TOGEM’den Kadın Sağlığı Semineri

TOGEM’den Kadın Sağlığı Semineri

Adıyaman Belediyesi bünyesinde yer alan TOGEM’de eğitim gören kursiyerlere ve dışarıdan gelen bayanlara yönelik ‘Kadın Sağlığı’ semineri düzenlendi.

Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Toplumsal Gelişim Merkezi’nde bulunan kurslara katılan kursiyerler ile yine Adıyaman Belediyesi bünyesinde yer alan Kadın Danışma Merkezinden yararlanan kadınlara yönelik ‘Kadın Sağlığı’ semineri düzenlendi.

Dr. Münihe Yücel tarafından verilen konferans öncesi bir konuşma yapan TOGEM Koordinatörü Yasemin Delibaş, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediğimiz konferansımıza katılımından dolayı hem konuşmacımız Doktor Münihe Yücel hanımefendiye, hem de seminerimizi dinlemeye gelen bayanlarımıza teşekkür ediyoruz. Kadınlar sadece yılın bir gününe sığdırılmamalı. Kadın annedir, eştir, toplumun en değerli varlığıdır. Evrende bir gezegeni yerinden ettiğiniz zaman nasıl dengeler bozulursa, kadın da toplumdaki yerine konulmadığında dengeler öyle bozulur. Güçlü kadın; güçlü aile, güçlü toplum demektir. Toplumu yetiştiren ve ayakta tutan kadındır” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Dr. Münihe Yücel, Kadın Sağlığı konusunda seminer verdi. Seminerin sonunda TOGEM Koordinatörü Delibaş, konuşmacı Dr. Yücel’e çiçek takdim etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu