Adıyaman

Togem 500 Aileyi Güldürdü

Togem 500 Aileyi Güldürdü

Adıyaman Belediyesi bünyesinde Faaliyet gösteren Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM), yardıma muhtaç 500 aileye gıda yardımında bulundu. Adıyaman’da yardım denince akla gelen en büyük kuruluş olan TOGEM 500 aileyi daha sevindirdi.

TOGEM Koordinatörü Sümeyye Şafak’ın da hazır bulunduğu dağıtımda, yardım paketleri muhtaç ailelere dağıtıldı.  Yardım paketlerini alan ailelerin sevinçleri gözlerinden okunuyordu. Okulların açılmasına günler kala yardım paketlerini evlerine götüren Aileler Bu tür Yardımların devam etmesini istediklerini dile getrdiler.

Adıyaman Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) Koordinatörü S. Sümeyye Şafak Gazetecilere Yaptığı Açıklamada; “ TOGEM olarak kurulduğumuz günden bu güne kadar Fakir ve yardıma muhtaç ailelere gereken desteği vermeye devam ediyoruz. Biz sadece Bayramlarda veya mukaddes Aylarda değil senenin 365 günü yardıma muhtaç ailelerimizin yanındayız. Yaptığımız yardımlarda bizlere her türlü desteği veren Adıyaman Belediye Başkanımız Sayın F. Hüsrev Kutlu’ya ve ismini sayamadığım değerli işadamlarımıza Çok teşekkür ediyoruz. Biz Her yılın başında ekiplerimizle birlikte itinalı bir çalışma yaparak il genelindeki yardıma muhtaç aileleri tespit ediyoruz ve onlara kurumumuz adına gereken yardımları yapıyoruz. Bizi bu yolda yalnız bırakmayan herkese teşekkürü bir borç biliyoruz” dedi.

Yardım paketini alan Türkan Kaya ise; “Ben yıllardan beri TOGEM den yardım alıyorum. Aldığım yardımlar sayesinde evimizin eksikleri bir nebze de olsa gideriliyor. Bundan dolayı gerek TOGEM çalışanlarına, gerek Bu kuruma destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Bizim gibi yardıma muhtaç çok aileler var ve bu yükü sadece TOGEM’ e yüklemek doğru değil. Adıyaman’da Birçok yardım kurumu var. Bunlarında fakir aileleri araştırıp gerçekten yardıma muhtaç olduklarına kanaat getirdikleri ailelere gereken desteği vermeleri gerektiğini düşünüyorum. Bayram Olur TOGEM bizi arar, Ramazan ayı Gelir TOGEM arar, ne ihtiyacımız olursa kendi evimizmiş gibi rahatça kapılarını çalabiliyoruz. Bundan dolayı TOGEM koordinatörü Sümeyye Hanıma ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu ise yaptığı yazılı açıklamada; “Adıyaman Belediyemiz Bünyesinde yardım hizmetlerine aralıksız devam eden TOGEM kuruluşumuz aracılığıyla 500 aileye daha yardım etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yaptığımız yardımlar basının ve hayırsever vatandaşlarımızın duyarlılığıyla daha da fazlalaşacaktır. Belediye Başkanlığına geldiğim günden beri Togem aracılığıyla birçok yardıma muhtaç aileye ulaştık buda bizi gerçekten çok mutlu ediyor. Amacımız bundan sonra daha fazla yardıma muhtaç aileye kavuşabilmektir. İmkanlarımız el verdiği sürece bu tür yardımlar aralıksız devam edecektir” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu