Adıyaman

TKDK Adıyaman İl Koordinatörlüğü Kuruluyor

TKDK Adıyaman İl Koordinatörlüğü Kuruluyor

 

2013 yılı itibariyle 42 ilde teşkilatlanmasını tamamlayan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) 81 ilde örgütlenmek için faaliyetlere başladı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 81 ilde örgütlenme kapsamında TKDK Malatya Şubesi, Adıyaman TKDK teşkilatının kurulması için görevlendirildi. Şube kurma çalışmaları kapsamında Adıyaman’da ziyaretlerde bulunan TKDK Malatya İl Koordinatörü Murat Tunç, Adıyaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan’la birlikte Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Adıyaman’a yeni kurulacak TKDK Ofisi ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Avrupa Birliği ve uluslararası kuruluşlardan sağlanan kaynakları da kapsayacak şekilde kırsal kalkınma programlarının uygulanmasına yönelik faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından Adıyaman’da da destek ofisinin açılacağını belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Adıyaman’ın sosyo-ekonomik kalkınma lokomotifi tarım ve hayvancılıktır. Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Komisyonu arasında imzalanan sektörel anlaşma gereğince ülkemiz IPARD fonlarını 2020 yılına kadar kullanmaya devam edecektir. TKDK İl Koordinatörlüğünün açılmasıyla ilimizde tarım sektörünün gelişmesi ve kırsal kesimdeki insanımızın refah düzeyinin yükseltilmesine önemli katkılar sağlayacaktır. Önemli tarımsal yatırımlara öncülük edecek Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu irtibat ve çalışma bürosunun ilimizde açılması için Valiliğimizce çalışmalar başlatılmış olup, kalıcı idari yerleşim gerçekleşinceye kadar bu kurumun faaliyetleri Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüzce yürütülecektir. Önümüzdeki günlerde açılacak olan TKDK ofisinin ilimize hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum” dedi.

TKDK Malatya İl Koordinatörü Murat Tunç, Adıyaman ilinin TKDK desteklerinden faydalanmak noktasında heyecanlı oluşlarının memnuniyet verici olduğunu söyleyerek ellerinden gelen her türlü katkıyı kardeş şehir Adıyaman’ın AB hibelerinden faydalanabilmeleri için vereceklerini ifade etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu