Adıyaman

TGF üyeleri ilimizde

TGF üyeleri ilimizde

 

Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyetinin ev sahipliğinde düzenlenecek olan iftar programına katılmak üzere Adıyaman’a gelen Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, beraberinde AGAD Başkanı İbrahim Aslan ve 30 ilin cemiyet başkanı ile birlikte Vali Nurullah Naci Kalkancı ile Adıyaman belediye Başkanı F.Hüsrev Kutlu’yu makamında ziyaret etti.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca ve illerin cemiyet başkanlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Nurullah Naci Kalkancı, basının önemine vurgu yaparak, “Basın, devlet ve vatandaş arasında hızlı ve etkili bir iletişimin sağlanmasıyla vatandaş ile kamu kurumları arasında da bir köprü görevi ifa etmektedir” dedi.

Huzur ve hoşgörü kenti Adıyaman’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca ise, “Bugün Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak bölgesel olarak düzenlediğimiz iftar programlarının dördüncüsünü Adıyaman’da AGAD’ın ev sahipliğinde gerçekleştiriyoruz. Bu tür programlarla meslektaşlarımız arasındaki dostluk ve arkadaşlık olaylarını pekiştiriyor, o ilin sorunlarına yönelik karşılıklı görüş alışverişinde bulunuyoruz. Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak 54’cü Başkanlar Konseyi Toplantımızı gerçekleştirdik. İnşallah 55’inci Başkanlar Konseyi Toplantısını da Adıyaman’da düzenleriz” dedi.

Ziyaret sonunda Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, ziyaret anısına Vali Nurullah Naci Kalkancı’ya bir adet plaket takdim etti.

 

TGF’den Kutlu’ya Ziyaret

Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti’nin davetlisi olarak ilimize gelen Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca ve beraberindeki gazeteciler, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti (AGAD) tarafından düzenlenen iftar programına katılmak için ilimize gelen Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından Ramazan ayında organize edilen ve daha önce Karabük, Adana ve Kayseri’de gerçekleştirilen ‘Bölgesel İftar’ programının 4.’sünün gerçekleşeceği Adıyaman’daki program öncesi ziyaret ettikleri Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu tarafından sıcak bir ilgiyle karşılanan Federasyon Başkanı Karaca ve bölge illerinden gelen gazeteciler, Adıyaman’da olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler.

Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Aslan ve yönetiminin de hazır bulunduğu ziyarette bir konuşma yaparak misafirlerine ‘hoş geldiniz’ diyen Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, “Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca’yı ve beraberindeki gazeteci arkadaşlarımızı Adıyaman’da ağırladığımız için oldukça mutluyuz. İnşallah Adıyaman’ın güzelliklerini yerinde görüp, kendi illerine gittiklerinde bu güzellikleri oralarda anlatarak bizim sesimiz olurlar. Hepsine tekrar ayrı ayrı ‘hoş geldiniz’ diyor, bu organizasyonun gerçekleşmesini sağlayan Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız İbrahim Aslan ve yönetimi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca ise yaptığı açıklamada, “Öncelikle Sayın Başkanımıza, Türkiye Gazeteciler Federasyonu heyetimizi kabul ettiği için teşekkür ediyorum. Huzur ve barış kenti Adıyaman’da olmaktan dolayı son derece memnunuz. Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından Ramazan ayında organize edilen ve daha önce Karabük, Adana ve Kayseri’de gerçekleştirdiğimiz ‘Bölgesel İftar’ların 4.’sünü bugün Adıyaman’da gerçekleştirmek için burada bulunuyoruz. Bugünü de dahil edersek, 60 ilden gazeteci arkadaşımızı bu iftar programlarımızda buluşturmuş olacağız. Federasyonu olarak bir yandan bu tür çalışmaları devam ettirirken, diğer yandan da gittiğimiz illerin sorunları ve tanıtımı konusunda da geniş kapsamlı çalışmalar yapıyoruz. Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak çok güzel bir şehir olan Adıyaman’ın tanıtımına destek olmaya talibiz. Bu konuda Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız İbrahim Aslan’ın organizasyonu, sizin de desteklerinizle ortak bir çalışma yapmayı istiyoruz” diyerek kendilerini sıcak bir şekilde ağırlayan Başkan Kutlu’ya teşekkür etti.

Ziyaret sonunda Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Başkan Kutlu’ya günün anlamına binaen plaket takdim etti.

Güne Bakış haber Merkezi

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu