Son Dakika
22 Haziran 2018 Cuma

“Teşvikle Birlikte Önemli Gelişmeler Bekliyoruz”

07 Ekim 2016 Cuma, 08:39

Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat;

“Teşvikle Birlikte Önemli Gelişmeler Bekliyoruz”

 

Hükümet yetkilileri tarafından açıklanan teşvik paketinden sonra Adıyaman’da da küçükbaş hayvancılık için gerekli desteklerin verileceği yönünde açıklama yapılmasından sonra kamuoyunda teşvikin içeriği ve neler getireceği şimdiden konuşulmaya başlandı.

Açıklanan teşvik paketiyle birlikte teşvik ilimizi de kapsarken, üreticilerin üyesi olduğu Adıyaman Ticaret Borsası’nın başkanlığını yapan Mahmut Fırat’ta teşvik konusunda açıklamada bulundu.

Teşvikle birlikte ilimizde tarım konusundaki gelişmeleri de değerlendiren Başkan Mahmut Fırat, şunları kaydetti; “Bu paketle birlikte Adıyaman’da küçükbaş hayvancılık bölümünün teşvikte kapsadığı belirtildi. Teşvik paketinin ayrıntıları şuana kadar pek fazla kamuoyuna ve sivil toplum örgütlerine yansımış değil. İlimizi ziyaret eden bakanlarımıza ve siyasilerimize teşvik kapsamında ilimizin bulunduğu konumun değişmesi gerektiğini geçmişte sürekli olarak dile getiriyorduk. Bu sebeple yeni teşvik kapsamında Adıyaman’ın teşvik paketinin içerisinde olması nedeniyle iyi gelişmeler bekliyoruz. Bu sebeple yeni teşvik paketi kapsamında Adıyaman’da bir iyileştirmenin olacağı kanaatindeyiz. Adıyaman’ı çevre illerle kıyasladığımız vakit ilimizdeki arazilerin verimliliği diğer illere göre daha yüksektir. Bunun yanında çiftçilerimiz için tütünde başlı başına bir gelir kaynağıydı. Son 10 yıl içerisinde Adıyaman’da tütün gibi yüksek gelir elde edilen ürünlerin olmayışı üreticilerin gelirlerinin düşmesine neden oldu. Ayrıca bir ilçemiz ve bazı köylerimizin Atatürk Barajı’nın altında kalması çiftçilerimizi doğrudan etkiledi. Bu nedenle teşvik konusu ilimiz açısından oldukça önemlidir.”

Güne Bakış haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz