Adıyaman

Teknolojinin iki yüzü

AB Erasmus Projesi Kabul Edildi

2019 çağrı döneminde başvurarak onaylanan “Teknolojinin İki Yüzü; Fırsatlar ve Tehlikeler” başlıklı Erasmus programındaki projenin ilk döngüsü olan Adıyaman Anadolu Lisesi, misafirlerini ağırladı. Erasmus Proje ekibi, Anadolu Lisesi Müdürü Abdulkerim Işık’la birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz’ü ziyaret ederek, proje hakkında bilgi verdi.

5 gün sürecek olan Türkiye ayağındaki Adıyaman Anadolu Lisesi çalışmalarında Polonya, İspanya, İtalya ve Çek Cumhuriyeti’nden toplam 8 öğretmen ve 16 öğrenci misafir edecek.

Projede yer alan ilk gün çalışmalarında Adıyaman Üniversitesinden Prof. Dr. Turhan Koyuncu ve Doç. Dr. Niyazi Yükçü’nün konu merkezli sunumları, proje ortaklarının sunumları, okul içi etkinlikler, birlikte yemek ve koordinasyon çalışmaları gerçekleştirildi.

Adıyaman Anadolu Lisesi Okul Müdürü Abdülkerim Işık, “Proje ile güncel bir konunun uluslararası bir platformda ortak bir bakış açısıyla değerlendirilmesinin yanında kültürlerarası kaynaşmanın sağlanarak ortak Avrupalılık kültürünün yaygınlaşması amaçlanmaktadır.

Projemizin koordinatörü Mehmet Kılınç ve proje ekibimize başarılı çalışmalarına teşekkür eder, misafirlerimize hoş geldiniz diyor, projemizin başarılı geçmesini diliyorum.” dedi.

Proje Ekibinden Alagöz’e Ziyaret

Adıyaman Anadolu Lisesince uygulanan Teknolojinin İki Yüzü; İzolasyon ve Fırsatlar AB Erasmus projesinde yer alan Avrupalı eğitimciler ilimize geldi.  Erasmus Proje ekibi, Anadolu Lisesi Müdürü Abdulkerim Işık’la birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz’ü ziyaret ederek, proje hakkında bilgi verdi.

Anadolu Lisesi Müdürü Abdulkerim Işık, “Adıyaman Anadolu Lisesi olarak 2019 çağrı döneminde yapılan başvurunun kabul edilmesi sonucu uygulamaya başladığımız ‘Teknolojinin İki Yüzü; İzolasyon ve Fırsatlar’ isimli Erasmus+ projesinin ilk ayağında Proje ortakları Polonya, İspanya, İtalya ve Çek Cumhuriyeti’nden toplam 8 öğretmen ve 16 öğrenci 25-29 Kasım 2019 tarihleri arasında Adıyaman Anadolu Lisesi’nin misafirleri olarak İlimize geldi. Bu kapsamda 26 Kasım 2019 salı günü İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Alagöz’ ü makamında ziyaret ettik” dedi.

Okul Müdürü Abdulkerim Işık başkanlığında gerçekleşen ziyarette misafirlerle İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz arasında proje konusunda ve sürdürülen eğitim-öğretim süreci ile ilgili karşılaştırmalı ve bilgilendirici samimî bir hoş sohbet gerçekleşti. Yabancı misafirlerin sorularını da cevaplandıran Ahmet Alagöz, ülkemizin bulunduğu coğrafya ve içinden geçtiği sürecin Avrupa’daki algılanmasına dair doğru perspektifin nasıl olması gerektiği, ülkemizin dünyadaki model özelliğindeki insani duruşu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Proje ekibi, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz’ün gösterdiği misafirperverliğe teşekkür ettiler.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu