Adıyaman

Tefecilerin mal varlığına el konulacak

Tefecilerin mal varlığına el konulacak

 

Adıyaman’ın kanayan yarası tefecilerle ilgili bir açıklama yapan AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara: “Tefeciler Hakkında Başsavcılık ve Emniyete Büyük Sorumluluk Düşmektedir” dedi.

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, “Tefecilerle mücadele konusunda, özellikle, Adıyaman – Şanlıurfa başsavcılıklarına ve emniyet tefecilerin-mal-varligina-el-konulacak2-1müdürlüklerine büyük sorumluluk düşmektedir” dedi.

Boynukara, yaptığı açıklamada, tefecilik suçunu işleyenlerin, suç nedeniyle elde ettikleri belirlenen tüm mal varlıklarına el konulacağını söyledi.

Soruşturma veya kovuşturma kapsamında tefecilik suçunu işleyenlerin telefon görüşmelerinin de dinlenebileceği Adalet Bakanlığınca hazırlanan kanun tasarısında olduğunu anımsatan Boynukara, “Bankların hukuk dışı tutumlarını fırsat bilerek tefecilik yapanlar, insanların emeğini çalan hırsızlar, yargının karşısına çıkartılacaktır. Devlete yük olmadan yaşamaya çalışanların sırtından geçinen tefeciler hakkında işlem yapmayanlar, işlenen suça ortak olduklarını bilsinler. Tefecilerle mücadele konusunda, özellikle, Adıyaman – Şanlıurfa başsavcılıklarına ve emniyet müdürlüklerine büyük sorumluluk düşmektedir” dedi.

Kanun tasarısı taslağının yasalaşması halinde, Ceza Muhakemesi Kanunu’nun “Taşınmazlara, hak ve alacaklara el koyma” başlıklı 128’inci maddesindeki katalog suçların kapsamı genişletilecek. Bu kapsama tefecilik, organ veya doku ticareti suçlarının da dahil edileceği öğrenildi.(PHA)

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu