Adıyaman

“Taziye evi siyaset yeri değildir”

İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Gürsoy:

“Taziye evi siyaset yeri değildir”

 

İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Hicri Gürsoy, Altınşehir taziye evinin siyasi partilerin toplantı karargahı olarak kullanılmasına tepki gösterdi.

Altınşehir Kadri Gürsoy Taziye Evi’nin siyasi partiye toplantı salonu olarak kullanılmasına tepki gösteren Gürsoy,  taziyelerin ağırlandığı yerlerin siyasi partilerin toplantı salonu olarak kullanılmamasını gerektiğini ifade etti.

Siyasi partileri duyarlı olmaya davet eden Gürsoy, “Gürsoy ailesi olarak Merhum Kadri Gürsoy’un evlatları olarak babamızın hayratı olarak bir taziye evi yaptırdık. Kamunun kullanımına tahsis ettikleri bu taziye evinin anahtarını da direkt olarak Belediye Başkanına takdim ederler. Belediye Başkanı mutad olarak anahtarı o Taziye Evinin bulunduğu mahallenin muhtarına emanet etmelidir. Öğreniyoruz ki edilmemiş. Konu bu andan itibaren; Altınşehir Kadri Gürsoy Taziye Evi’nin mahalle sakinlerinin taziyelerinde misafirlerini ağırlayacakları yer olarak tahsisi ile noktalanmış bulunuyor. Ve fakat Haziran ayının içinde bu taziye evinin kapısı bir taziye için değil, tahsisine aykırı şekilde siyasi bir partinin toplantısı için açılıyor. Bu toplantıya, Adıyaman Belediye Başkanı ve AK Parti milletvekili adayı Ahmet Aydın katılıyor. Taziye evi AK Parti bayrakları ile donatılıyor. İçerisine AK Parti Genel Başkanı Recep Erdoğan’ın posterleri asılıyor. Nutuklar çekiliyor. Hayır için tahsis edilen bir mekan ve o mekanın ruhu siyaset ehlince ayaklar altına alınıyor. Hak’kı, maneviyatı, her türden değeri ve erdemi siyaset uğruna çiğnenebilecek birer araç gören anlayışın tezahürü bu utanç toplantısına katılan Ahmet Aydın ve diğer mütecaviz zevatın hiçbirinden yükselmeyen itirazı millet vicdanı utanarak izliyor. Biz de utandık” dedi.

Bu arada olaydan Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’nun ve Altınşehir Mahalle Muhtarı Yaşar Tohumcu’nun haberinin olmadığı, AK Parti Mahalle temsilcisi Ahmet Doğan’ın organizasyonu tertiplediği ileri sürüldü.(PHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu