Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Tarım için çok ciddi adım atılıyor

29 Eylül 2016 Perşembe, 09:58

Adıyaman’a tarım kampusu müjdesi

Tarım için çok ciddi adım atılıyor

 

Adıyaman heyeti Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile bir araya gelerek Adıyaman’ın istek ve taleplerini illetti.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’ın makamında gerçekleşen görüşmeye AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat, Salih Fırat, Adıyaman Valisi Abdullah Erin ve Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu katıldı.

Gerçekleşen görüşme sonrasında açıklamada bulunan TBMM Başkanvekili  Ahmet Aydın, kente tarım kampüsü müjdesi verdi.

Ahmet Aydın, Toprak Mahsulleri Ofisinin  yerine, tarım ile ilgili tüm kuruluşların toplandığı, her türlü detayın düşünüldüğü bir tarım kampusunun tarim-icin-cok-ciddi-adim-atiliyor-2programa alındığını ve kaynağının hazır olduğu müjdesini verdi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, yapılan görüşmenin oldukça verimli geçtiğini ve sayın bakanın Adıyaman söz konusu olduğunda her zaman elinden geleni yaptığını söyledi.

Sert Kabuklu Meyveler Enstitüsü kurulacağını belirten TBMM Başkanvekili Aydın, “Bunun için yer belirlendi. Badem, ceviz, fıstık, bağcılık ve arıcılık alt birimleri olacak. Ülkeye hitap edecek. Arazi Toplulaştırma için ihale onayları verilerek çalışmalar hızlandırıldı. Tarımsal üretim artışıyla köylerimizin üst ve altyapıları yapılacak. İlimizde Damızlık Düve Üretim Merkezi kurulacak.  Hayvancılık alanında da önemli gelişmeler sağlanacak ve bölgenin düve merkezi olacak. Sertifikalı Tohumluk Test Merkezi kuruluyor. Yer tahsisi yapıldı. Böylece Adıyaman fidan ve tohum üssü haline de gelecektir. Sert Kabuklu Meyveler Paketleme ve İşleme Tesisi için yer tahsisi yapıldı. İlimizde üretilen ürünlerin işlenip pazarlanması sağlanacaktır. Bu vesileyle Tarımsal meselelerimizle ilgili çiftçilerimizin talep ve beklentilerine cevap vererek desteğini esirgemeyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız sayın Faruk Çelik Bey’e şahsım ve ilim adına teşekkür ederim” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz