Adıyaman

Tanıtım için yola çıktılar

Tanıtım için yola çıktılar

25-28 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek ‘Adıyaman Tanıtım Günleri’ nedeniyle Adıyaman’dan kamyonlar yola çıktı.

İstanbul Feshane’de 25-28 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Adıyaman Tanıtım Günleri’nde sergilenecek olan ürün ve eserler Valilik önünde araçlara yüklendi. Adıyaman’da 73 özel ve kamu kurum kuruluşu Feshane’de ürünlerini sergileyecek. Gıdadan, tarihi ve turistik eserlere, kültürel ve sanatsal eserlerinden yöresel kıyafetlere kadar birçok eser sergilenecek.

Adıyaman Valiliği tarafından gönderilen program isi şu şekilde olacak:

“25 Eylül’de açılış konuşmaları, Adıyaman halk oyunları gösterisi ve davul şov, Harfane Dinletisi, Grup Ravza ilahi dinletisi, Adıyaman Tanıtım Filmi, Mehmet Seske, Recep Tanyıldız, Latif Dogan konserleri olacak.

26 Eylül’de Adıyaman halk oyunları gösterisi, Ayşe Işık canlı performans, ney dinletisi, Mustafa Karataş söyleşi, Harfane Dinletisi, Halk oyunları gösterisi ve davul

Show, Yöresel sazlar eşliğinde halay, Ömer Faruk Elmas kum sanatı performansı, Gülistan ile Haşim Tokdemir ve Ramazan Garipses konserleri ile ikinci gün son bulacak.

27 Eylül tarihinde ise, Adıyaman halk oyunları gösterisi ve davul şov, Ayşe Işık canlı performans, Harfane Dinletisi, Turgay Güler imza etkinliği, ney dinletisi, çiğköfte yapımı, yöresel sazlar eşliğinde halay, kum sanatı performansı, Tolga Örnek’in Nemrut Dağı Belgeseli,  Kâhtalı Mıçı ve Nurettin Rençber konseri olacak.

Tanıtım günlerinin son gününde ise, imza etkinliği, harfhane etkinliği, Haşim ve Gülistan Tokdemir konseri, peynirli irmik helvası yapımı, Kemal Arda konseri, söyleşi gerçekleştirilecek.”

 

Doğan’ın Kitabı da Sergilenecek

Adıyamanlı Yazar-Şair Fadlı Doğan’ın iki eseri olan ve Adıyaman’ın inanç Turizmini yer aldığı  “Adıyaman’ın Manevi Gülleri ve Yed-i Eminleri” ile “ Dost Olalım” adlı şiir kitabı, Adıyaman Valiliği tarafından Adıyamanlı yazarlara ayrılan stant alanında okuyucularıyla buluşacak.

Doğan, “Dost Olalım” şiir kitabı ve Adıyaman’ın inanç Turizmini yer aldığı  “Adıyaman’ın Manevi Gülleri ve Yed-i Eminleri” kitabım uzun yıllar emek verdiğim yazılarımın, şiirlerimin ve araştırmalarımın neticesidir. Kitaplarımın okuyucularla buluşması heyecanını yaşarken, tüm dost ve hemşerilerimi stant alanına bekliyorum” şeklinde konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu