Adıyaman

Tanıtım Günleri Son Buldu

Tanıtım Günleri Son Buldu

25 Eylül’de İstanbul Feshanede başlayıp, 28 Eylül’e kadar devam eden Adıyaman Tanıtım Günleri son buldu. Etkinliklerin son gününde de Adıyaman’ın yerel sanatçıları tarafından konserler verilerek, halkoyunları gösterileri sunuldu.

Bu yıl İstanbul Feshane’de birincisi gerçekleştirilen ve 4 gün süren Adıyaman Tanıtım Günlerine yoğun bir katılımın belirten Vali Mahmut Demirtaş, “4 gün süren Adıyaman Tanıtım Günlerine muhteşem bir katılım oldu. Yerel Sanatçılarımız tarafından seslendirilen birbirinden güzel Adıyaman Türküleri ve Adıyaman Halkoyunları gösterileri gelen davetlileri coşturdu. İstanbul’da düzenlediğimiz tanıtım günleri ile Adıyaman’ın saklı olan yerel potansiyelini harekete geçirdik. Burada Adıyaman bir anlamda makus talihini de yenmiş oldu. Çünkü Adıyaman il olduğundan beri hiçbir zaman böyle kapsamlı bir tanıtıma ev sahipliği yapmamıştır. İstanbul Feshane’de 4 gün boyunca Adıyaman’ın saklı potansiyelini ve güzelliklerini görücüye çıkararak, ilimiz bir anlamda da kabuğunu kırmış oldu. Bu tanıtım günlerinin sonuçlarının pozitif etkilerini önümüzdeki süreçte en iyi şekilde alacağımıza inanıyorum. Adıyaman’ın güzelliklerinin tanıtılmasına yönelik buna benzer etkinliklerimiz devam edecektir” dedi.

Tanıtım günlerinin son gününe Başbakan Başdanışmanı Hüseyin Çelik’te katıldı. Vali Mahmut Demirtaş, Başbakan Başdanışmanı Hüseyin Çelik’e Adıyaman yöresine has bir adet pişinik halısı armağan ederek yöresel ürünlerin sergilendiği stantları gezdirdi.

Demirtaş “Tanıtım günlerinin gerçekleştirilmesi noktasında emek veren, katkıda bulunan başta ilimiz Milletvekilleri olmak üzere, Belediye Başkanlarımıza, İstanbul’daki vakıf, dernek ve federasyonlarımıza, Sponsorlarımıza,  İlçe Kaymakamlıklarımıza, İşadamlarımıza, Esnaf ve Sanatkarlarımıza, Adıyaman’da görev yapan yerel ve yaygın basın mensuplarına, yerel sanatçılarımıza, katılımlarıyla bizleri onurlandıran Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi Avcı’ya, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Nurettin Canikli’ye, Başbakan Başdanışmanı Sayın Hüseyin Çelik’e, İstanbul Valimiz Sayın Vasip Şahin’e, İstanbul’daki üst düzey bürokratlarımıza ve ismini sayamadığım herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu