Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Suruç bombacısının annesi evi terk etti

23 Temmuz 2015 Perşembe, 10:51

Suruç bombacısının annesi evi terk etti

 

Suruç Bombacısı Olduğu İddia Edilen Şahsın Annesi Evi Terk Etti. Bombacının Kimlik Tespiti İçin Anne ve Babadan DNA Örneği Alındı. Komşular Aileyi Ve Bombacı Olduğu İddia Edilen Şahsı Anlattı.

Suruç bombacısı olduğu iddia edilen Şeyh Abdurrahman A.’nın annesi, Adıyaman’da oturduğu evi terk etti.

Suruç’ta 32 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlamada canlı bomba olduğu iddia edilen Adıyamanlı Şeyh Abdurrahman A.’nın (20) beraber yaşadığı annesi Semüre A., yaşanan olay sonrası ikamet ettiği adresten ayrıldı. Bahçecik Mahallesi’nde bulunan TOKİ konutlarında yaşayan Semüre A., dün evden ayrıldı. Olay sonrasında sık sık kapısı çalınan anne Semüre A., gazetecilerin görüşme ısrarı nedeniyle evi terk etti.

 

Komşular Tedirgin

Kapısını açmayan annenin, yaşanan olay sonrasında evden ayrıldığını belirten komşuları korktuklarını dile getirdiler. Komşular, olay sonrasında PKK tarafından apartmana bomba koyulacağı dedikodusunun yayılmasından dolayı, bina sakinlerinden bazılarının geçici süreliğine akrabalarının yanına gittiklerini öne sürdüler.

Karşı apartmanda oturan Mustafa Polat, “Aileye zarar verileceği korkusuyla aile binadan ayrıldı. Bu aileyle birlikte iki üç aile de binadan ayrıldı. Bina tedirgin. İnşallah ciddi ve korkulacak şeyler olmaz. Kendisini eve girerken çıkarken görmüşümdür ama kim olduğunu bilmiyorum. Kapıyı kilitleyip gizlice gitmişler” dedi.

Şeyh Abdurrahman A.’nın arkadaşı Mustafa Belli ise “Abdurrahman iyi bir çocuktu. Nasıl olduysa sonradan böyle olmuş. Suruç’taki olayda canlı bomba falan olmuş dediler. Ailesi çok iyiydi. Can güvenliği olmadığından dolayı hem aile hem de birkaç aile buradan ayrıldı. Gittiklerini kimse görmemiş. Abdurrahman bizim komşumuzdu” ifadelerini kullandı.

 

Anne ve Baba Kimlik Tespiti İçin Dna Örneği Verdi

Yaşanan olayın ardından ölenlerin kimliklerini belirleme çalışması sürerken, Şeyh Abdurrahman A.’nın anne ve babasından da DNA örnekleri alındı. Ölenler arasında Şeyh Abdurrahman A.’nın olup olmadığı, DNA testi sonunda kesinleşecek.

 

Baba “Kayıp”, Anne “Ben Görüşüyorum” Dedi

Adıyaman Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Makine bölümüne 2013-2014 eğitim öğretim yılında kayıt yaptıran Şeyh Abdurrahman A.’nın, o dönem içerisinde sadece bir dersten geçtiği, 2014-2015 eğitim öğretim yılında hiç okula gitmediği ve okulu terk ettiği öğrenildi.

Anne Semüre ve baba Zeynal Abidin A.’nın ise yıllar önce ayrıldığı öğrenildi. Ayrı yaşayan çiftin üç tane çocuğunun olduğu, bu çocuklardan en büyük olan Yunus Emre A.’nın Suriye’de olabileceği ifade edildi.

Baba Zeynal Abidin A.’nın Mayıs ayında Adıyaman Emniyet Müdürlüğü’ne giderek, Yunus Emre ve Şeyh Abdurrahman için kayıp başvurusunda bulunduğu öğrenildi. Baba Zeynal Abidin A.’nın polise verdiği ifadesinde, “Benim iki oğlum 4-5 aydan beri kayıp. Yurt dışında olduğu söyleniyor ama ben onların Suriye’ye savaşmaya gittiklerini sanıyorum” dediği belirtildi.

Anne Semüre A.’nın Haziran ayında alınan ifadesinde, “Benim oğullarım yurt dışındalar. Onlar kayıp değil. Ben ayda 2-3 sefer telefonla görüşüyorum” dediği öğrenildi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz