Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Suçumuz, köprünün bu yanında olmak

27 Mayıs 2016 Cuma, 09:58

Adıyamanlıların tek suçu belli oldu

Suçumuz, köprünün bu yanında olmak

 

Yolsuz otogar, yolsuz hastaneden sonra yolsuz köprü rekorunu da elinde tutan Adıyaman’ın tek suçu nihayet bulundu; köprünün bu tarafında olmak…

Adıyaman ile Siverek’i bir birine bağlayan ve Güneydoğu’nun doğuya açılan kapısı niteliğini de taşıyan Nissibi Köprüsü yapıldı, üzerinden çok zaman geçti ama halen Adıyaman tarafı yolsuz.

Köprünün iki yakasındaki çalışmaları görüntülediğimizde, burada yaprak kımıldamazken, Siverek tarafında zaten güzel olan yolu daha da iyileştirmek, güzelleştirmek için tam yedi ekip çalışıyor.

Adıyaman’ın bağlı olduğu Karayolları Elazığ Bölge Müdürlüğünün Adıyaman’ı “önemsiz” görüyor olmalı ki, bugüne kadar yaptıklarından ve yapmadıklarıyla zaten bunu anlatmaya çabasındaymış görüntüsü veriyor.

Sucumuz-Koprunun-Bu-Yaninda-Olmak!-(1)Siverek tarafında yolun hızla devam etmesinin bir diğer nedeni de Karayollarının aynı bölgesine bağlı olmamak.

Adıyaman, Karayolları Elazığ Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olmanın cezasını çok uzun yıllardır çekiyor, çok uzun yıllardır Adıyaman’ı, Adıyamanlıyı ve Adıyaman’da yaşayanları önemsemeyen, adeta buraya yapılanı “külfet” kabul eden bir anlayış hakim.

1954 yılında il olan Adıyaman’a yön levhalarını bile 50 yıl sonra hatırlayan bir anlayışın Adıyaman’a ve Adıyaman’da yaşayanlara vereceği hiçbir şey yoktur.

Bütün bunları görmek için Adıyaman Gaziantep, Adıyaman Şanlıurfa, Adıyaman Kahramanmaraş  ve Adıyaman Malatya yoluna her iki yakadan bakmak lazım.

Karayolları Elazığ Bölge Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğüne ve dolayısıyla da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlı bir kurum. Hiç kimse keyfi olarak iş yapmamalı. Adıyaman’a yapılan külfet değil, hizmettir ve hiç kimse de cebinden hizmet yapmıyor, burada yaşayan insanların vergileriyle yatırım yapıyor.

Karayolları Elazığ Bölge Müdürlüğü’nün Adıyaman’a bakışı değişmedikçe, değiştirilmedikçe, biz bu yakada olmanın cezasını çekeceğiz gibi gözüküyor.

Haber-Yorum: Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz