Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

“Su sorununu çözeceğiz”

16 Eylül 2017 Cumartesi, 08:48

İl Genel Meclis Başkanı Erdoğan:

“Su sorununu çözeceğiz”

 

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Can Erdoğan, bazı köylerde mevsimsel olarak yaşanan su sorununu çözeceklerini, susuz veya suyu az köy kalmayacağını söyledi.

Gazetemizi ziyaret eden İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, gazetemiz sahibi Mustafa Yücekaya ile bir süre sohbet etti.

İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, 30 milyon TL’lik ek bütçe ile köy ve mezraların daha fazla hizmet alacağını vurguladı.

Erdoğan açıklamasında, “Bu yıl TBMM Başkanvekilimiz Sayın Ahmet Aydın öncülüğünde milletvekillerimiz ve İl Başkanımızın desteği ile 30 milyon TL ek bütçe yaptık. Yaptığımız ek bütçede özellikle Sincik, Çelikhan ve Gerger ilçelerimize pozitif ayrımcılık yaparak fazladan ödenek ayırdık.” dedi.

Erdoğan, “Bu yıl bildiğiniz gibi Adıyaman genelinde ciddi bir kuraklık var, bu nedenle bazı köylerimizde içme suyu sıkıntısı yaşandı. Bu sıkıntıları gidermek için Meclis Başkanvekilimiz ve Milletvekillerimizin desteğiyle Kahta ilçemize bağlı 27 köyümüze pompaj sistemi ile barajdan su vermek için çalışmalarımızı başlattık. Su yoksa hayat durur, içme suyu için ödenek sınırı yok bizde.  Kuraklık nedeniyle içme suyu kaynakları kuruyan köylerimize devletimiz tankerler ile depolarına su taşıdı, belki kendi içme suyu kaynakları kadar rahat etmediler ama en azında susuzluk çekmediler. İçme suyu sorunu olan köylerimize kalıcı çözümler ürettik, inşallah bundan sonra böyle sorunlar ile karşılaşmayacağız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Halkımıza daha iyi hizmet edebilmek için il özel idaresine ait araç filomuzu yeniledik. Ova ilçelerimizde kanalizasyon çalışmaları tamamlanan köylerimize kilit parke taşı döşeme çalışmaları devam ediyor. Köylerimize taziye evleri yaparak halkımızın hizmetine sunduk. Asfaltsız köy yolu kalmayacak şekilde çalışmalarımız devam ederken, diğer yandan daha önce asfaltlanan yollarımıza ikinci kat asfalt dökerek daha sağlam hale getirdik. Kırsal kesimizdeki köylerimizde ise yol genişletme ve altyapı çalışmalarına devam ediyoruz. Genişletme çalışması tamamlanan köy yollarımızı asfaltlıyoruz. Sincik, Çelikhan ve Gerger ilçelerimiz coğrafi yapısı nedeniyle dağlık ve dağınık olduğu için mevsim şartları göz önünde bulundurularak idaremizce hizmetleri yapılmasına öncelik veriliyor.  İnşallah Milletvekillerimizin de desteğiyle bu ilçelerimize fazladan ödenek aktarmaya devam edeceğiz. Ayrıca bu yıl yeni bir çalışma başlattık, Adıyaman merkez ve büyük ilçelerimize bağlı özellikle tarihi ve turistlik mekanların olduğu köylerimiz ve nüfus bakımında büyük köylerimizde çöp toplama için çalışma başlattık. Her ilçe kendi bütçesinden ayırdığı ödenek ile çöp toplatmak için ihale yapacak ve belirlediği köylerde düzenli olarak çöp toplanacak” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz