Son Dakika
23 Haziran 2018 Cumartesi

Sorunlara Çağrı Merkeziyle Hızlı Çözüm

12 Haziran 2015 Cuma, 09:29

Adıyaman Belediyesinde Çağrı Merkezi Kuruldu

Sorunlara Çağrı Merkeziyle Hızlı Çözüm

 

Adıyaman Belediyesi’nin, hayata geçirdiği çağrı merkezi hizmetiyle vatandaşlar, belediyeden bilgi alma, borç sorgulama, borç ödeme, şikâyet başvurusu, arızalı su, sel baskınları gibi birçok hizmete artık bir telefonla kolaylıkla ulaşabilecek.

Haftanın 7 günü, kendi personeli ile diğer saatlerde ise belediyenin tüm nöbetçi servisleriyle koordineli bir şekilde hizmet veren Çağrı Merkezi’nde, özel eğitimli 12 kişilik bir kadro görev yapıyor.

 

Tüm Görüşmeler Kayıt Altına Alınıyor

Çağrı merkezinde vatandaşlarla yapılan tüm görüşmelerin, hizmet kalite standartları ve iletişim güvenliği nedeniyle kayıt altına alındığı belirtildi. Çağrı Merkezi’nce, her işlem mutlaka sonuçlandırılıyor, süreçler ve sonuçlar hakkında ilgili vatandaş geri aranarak bilgilendiriliyor. Çağrı Merkezi’nde, vatandaş memnuniyetinin bilincinde, özel iletişim eğitimi almış ve profesyonel hizmet veren personel görev yapıyor.

 

Halkın Gündelik İhtiyacı Tespit Ediliyor

Çağrı Merkezi’ne gelen başvurular sırasında alınan bilgiler ve bu bilgilerin analiz edilmesi sonucunda, Adıyaman halkının gündelik ihtiyaçları en doğru biçimde tespit ediliyor. Adıyaman Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Bünyesindeki Beyaz Masaya bağlı Çağrı Merkezi vatandaşlara, belediyeden bilgi alma, borç sorgulama, borç ödeme, şikâyet başvurusu gibi birçok hizmete telefonla kolaylıkla ulaşma imkânı sağlıyor.

Adıyaman Belediyesi vatandaşın ihtiyaçlarına ve beklentilerine hızlı ve etkili bir şekilde cevap verebilmek amacıyla tüm telefon numaralarını tek bir çatı altında toplayarak kurulan Çağrı Merkezine 444 25 02 – 153 numaralarından ulaşılıyor.

12 eğitimli personelin çağrı merkezinde dönüşümlü olarak görev yaptığı ve 24 saat çağrı merkezine vatandaşların ulaşabileceğini ifade eden yetkililer, “Çağrı Merkezimiz, hızlı çözüm anlayışıyla halkın istek ve şikâyetlerini alıyor, konuları ilgili müdürlüklere ivedilikle ulaştırıp çözüm üretiyor. Ayrıca gelen istek ve şikâyetleri, günlük olarak ilgili birimlere iletiyor. Birimlerden gelen cevaplar doğrultusunda vatandaşı telefonla arayarak, talebi ile ilgili ayrıntılı olarak olumlu veya olumsuz sonuç bilgisi alınıyor” diye konuştular.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz