Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Sokak hayvanları susuz kalmasın

28 Haziran 2016 Salı, 08:38

Sokak hayvanları susuz kalmasın

 

Kavurucu Sıcaklarda Sokak Hayvanlarına Bir Kap Su. Doğa Koruma Ve Milli Parklar Görevlileri Sıcaklarda Sokak Hayvanlarını Unutmadı. Sokaklara Ve Meydanlara İçi Su Dolu Kaplar Bırakıldı.

Kavurucu sıcakların etkili olduğu Adıyaman’da hayvanlar unutulmadı ve sokaklara kaplar içinde su bırakıldı.

Gölgede hava sıcaklığının 42 derece olduğu Adıyaman’da sokak hayvanları unutmadı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne sokak hayvanlarının susuz kalmaması için su kapları gönderildi.

Müdürlük görevlileri, bu kaplardan bir kısmını kendileri cadde ve sokaklara yerleştirirken bir kısmını ise belediyelere verdi. Adıyaman yaklaşık 300 adet su kabı sokak hayvanlarının ihtiyacını gidermek için yerleştirildi.

 

Vatandaşlara Çağrı

Orman ve Su İşleri Bakanlığının, ‘can dostlarımızı unutmayalım’ sloganı ile sokak hayvanlarının susuz kalmasının önüne geçilmesi için başlatılan etkinlikte, vatandaşlara çağrıda bulunarak kapı önlerine bir kap su bırakılması isteniyor.

Sokak hayvanlarına sıcakta yardım edilmesini isteyen Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü İsmail Kozan, cadde ve sokaklara bırakılan su kaplarına ilave olarak vatandaşların da bu insanı ve vicdani sorumluluğa katılmaya çağırdı.

Yetkililer, havaların çok sıcak olduğunu ve sokak hayvanlarının bunaltıcı sıcakta susuz kalmaması için böyle bir etkinlik gerçekleştirildiğini ifade etti.  Esnaflar ise yetkilileri bu duyarlı davranışlarından dolayı tebrik etti.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz