Adıyaman

“Şoföre Takip Edildiğimizi Söyledik, Umursamadı”

Kayseri Gazisinden Şok İddia:

“Şoföre Takip Edildiğimizi Söyledik, Umursamadı”

Kayseri’deki bombalı araç saldırısında gazi olan Adıyamanlı 20 yaşındaki Berat Yılmaz, şehit olan arkadaşlarının şoförü uyardığını ve takip edildiğini fakat şoför uyarılara aldırış etmediğini belirtti.

Kayseri Erciyes Üniversitesi yakınındaki çarşı iznine çıkan askerlerin de bulunduğu özel halk otobüsünün yakınında gerçekleştirilen bombalı saldırıda 14 şehit, 55 yaralı olurken yaralılardan Adıyamanlı Berat Yılmaz, tedavisi Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam ederken Yılmaz, kendisinin havanın soğuk olmasından dolayı dışarıya çıkmak istemediğini, arkadaşlarının ısrarı üzerine çıktığını ifade etti.

Tedavi gördüğü Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde açıklamada bulunan Yılmaz, kendisinin havanın soğuk olmasından dolayı dışarıya çıkmak istemediğini, arkadaşlarının ısrarı üzerine çıktığını ifade etti. Neşeli bir şekilde çıktıklarını belirten Yılmaz, “Gayet neşeli bir şekilde çıktık.Herşey çok güzeldi. Ta ki o anlar yaşanana kadar. Patlama olduktan sonra şoka girdim, hiçbir şey hatırlamıyorum. Şehit arkadaşlarımın ailelerinin Allah yardımcısı olsun, vatan sağolsun” dedi.

 

Şoför Uyarıları Umursamadı

Şoföre arkadaşlarının sürekli uyarıda bulunduğunu aktaran Yılmaz, şöyle devam etti: “Şehit olan arkadaşlarım şoförü uyarmışlardı, takip ediliyoruz diye. Şoför ise oralı olmamıştı. Biz arka tarafta oturduğumuz için fazla bir şey göremedik. Şoför takip edildiğimizi söylememize rağmen oralı olmadı. Biz normalde çarşıya çıktığımızda otobüs bizi belli bir yere bırakıyordu. Başka bir yerde durması yasaktı. Sivil yolcu olmadığı için indi-bindi yasak. Belli yerden alıp belli yerden bırakırdı bizi”

Arkadaşlarının her birinin ayrı hikayesi olanının olduğunu dile getiren Yılmaz, hepsinin hayallerinin yarım kaldığını kaydetti.

 

Tedavim Biterse Görevime Devam Edeceğim

Askerliğine devam edeceğini vurgulayan Yılmaz, şunları söyledi: “Şehit olan arkadaşlarımızdan nişan yapacaklar vardı. Bir çoğunun güzel hayalleri vardı. Vatan sağ olsun. Allah ailelerine sabır versin, ben vatanıma, milletime hizmet etmeye devam edeceğim. Sağ salim ayağı kalkacağım, inşallah onlara boyun eğmeyeceğim, ayağı kalkıp tekrar gidip görevimin başına geçmek istiyorum. Biz vatanın evlatlarıyız, biz var oldukça kimse bu devleti yıkamayacak. Terörün bitmesini ve artık annelerin ağlamasını istemiyorum. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza seslenmek istiyorum; durdursunlar bu olayı, artık vatandaşlarımız bu vatana bu devlete sahip çıksınlar”

 

Terör Örgütü Güneydoğu’nun Temsilcisi Olamaz

Bölge halkına da seslenen Yılmaz, “Terör örgütü hiç bir zaman Güneydoğu’nun temsilcisi olmadı, olamayacak. Güneydoğuya farklı gözle bakabilirler ama kesinlikle öyle bir yer değil, Tek vatanız, tek bayrağız, biz bunun için varız” dedi.

Gazi Berat Yılmaz’ın babası Metin Yılmaz ise “Kayseri’den aradılar Apar, topar Kayseri’ye gittik. Çocuğumuzun durumunu gördük. Hem sevindik hem de üzüldük. Sevincimiz çocuğumuzun iyi olması, üzüntümüz ise diğer asker yavrularımızın şehit olması. Yani bunlar ne yapmaya çalışıyorlar, anlamıyoruz. Yani şunu bilsinler; Türk halkı birlik olduğu müddetçe, ne bu devleti yıkarlar, ne bu devlete zarar verebilirler. Burası Türkiye Cumhuriyeti, başka cumhuriyet yok. Tek bir cumhuriyet var o da Türkiye Cumhuriyeti. Her taraftan ülkemize saldırı var. Yeter bu insanları rahat bıraksınlar, yeter bu terör belası, yeter bitsin” şeklinde konuştu.

Yılmaz’ın dayısı Yusuf Dündar ise şunları söyledi:

“Yıllardır kirli hesapları vardı ama son birkaç yıldır bu tavan yaptı. Haçlı zihniyetin tamamen hortladığını görüyoruz. Bunun en güzel örneği de dün akşam Rus Büyük Elçisi bilerek FETÖ’cü polis tarafından öldürülüp FETÖ’cüler tarafından da o polisin öldürülmesi, ülke üzerinde ciddi oyunlar var. Haçlı oyunları var, bunların başarılı olacaklarına ben inanmıyorum, olamayacaklar. Zaten bizim Berat gibi çok evlatlarımız var, bizlerde dahil canımızı seve seve veririz. Hiç problem değil. Ama onların unuttuğu tek şey var ekonomik saldırı olsun, siyasi saldırı olsun yada çeteleri üzerimize gönderme şeklindeki yaklaşımları hiçbir zaman sonuç alamayacaklardır. Burası gerçekten Türkiye Cumhuriyeti, onların hesaplayamadıkları kadar birlik, beraberlik ve bizi bir birimize bağlayan özel bağlarımız var”(PHA)

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu