“Slogan Değil, Medeniyet İnşa Edeceğiz ”

06 Haziran 2015 Cumartesi, 09:35

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz:

“Slogan Değil, Medeniyet İnşa Edeceğiz ”

 

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi Mayıs 2015 mutabakatları sonucunda eğitimde yeniden genel yetkili sendika olması nedeniyle sendikanın Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda yapılan toplantıda, genel yetkili sendika olmanın sevincini üyeleri ile paylaşan Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi, Mayıs 2015 mutabakat çalışmalarında üstün başarı gösteren üyelerini ödüllendirdi. Katılımın oldukça yüksek olduğu toplantıda üyelerin heyecanı ve sevinci dikkatleri çekti.

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, Kurucu Genel Başkan Mehmet Akif İnan’ın “Bir adım atarsak kafes kırılır / Belki birden erir zincirlerimiz” dizelerini hatırlatarak, Eğitim Bir Sen’in fedakar ve cefakar dava adamlarının omuzlarında Yeni Türkiye’nin ilk izlerini oluşturmaya başladığını dile getirerek “Biz bundan yüz yıl önce bir büyük medeniyet yitirmiştik. Dünyada bin yıl adaletin, iyiliğin, yardımlaşmanın, merhametin, şefkatin bayraktarlığını yapan büyük medeniyetimiz, ruh kökünü hedef alan saldırılar sonucu bir inkıraza uğramıştı. Milletimizin bin yıllık değerleri ayaklar altına alınmış, milletimizin bin yıl mücadele ettiği zihniyete ait değerler ve yaşama biçimi milletimize dayatılmıştır. Eğitim-Bir-Sen, bu necip milletin içine tıkıldığı kafesin kırılması; inancına, değerlerine vurulan zincirlerin eritilmesi yolunda en önemli değer olmuştur.” dedi.

Türkiye’nin bir dönüşüm geçirdiğini, çıkan gürültülerin bu dönüşümün gerçekleşmeye devam ettiğinin bir göstergesi olduğunu ifade eden Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz  “ İnşallah, yarınlar bugünden daha aydınlık ve yarınki görüntüler bugünden daha berrak olacaktır” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “medeniyet sloganla değil, kitapla, kültürle ihya edilir. Sloganla kitleler anlık olarak harekete geçirilir. Ancak kişinin nereden gelip nereye gittiğini fark etmesi ve anlık yönlendirmelere itibar etmemesi için medeniyet referanslarının derinliklerinden beslenmesi gerekir. Medeniyetimizin ondört asırdan fazla bir zamanda ortaya koyduğu birikimden, Anadolu coğrafyasında oluşturulmuş bin yıllık birikim ve kültürden beslenmek, yeni nesilleri bu birikimle tanıştırmak durumundayız. Bu da sivil toplum örgütleri eliyle gerçekleştirilebilecek bir husustur. Halkın kendisinin kurduğu, kendisinin yönettiği oluşumlar vasıtasıyla gerçekleştireceği bir dönüşüm etkili ve kalıcı bir dönüşüm olacaktır. “

Konuşmaların ardından Mayıs 2015 mutabakat çalışmalarında üstün emek sarf eden üyelere ödülleri takdim edildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz