Adıyaman

“Siyaseti dürüst insanlar yapmalı”

Kutlu, Üniversitede derse girdi

“Siyaseti dürüst insanlar yapmalı”

 

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü 4. sınıf öğrencilerine ders verdi.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ve Rektör Yardımcısı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seyit Temir ile Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyelerinin katıldığı derste Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, öğrencilerin sorularını cevaplayarak öğrencilere şehircilik konusunda kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

Şehirde düzeltilebilecek yerleri dile getirmelerini söyleyen Kutlu, öneriler konusunda açık olduğunu bildirdi.

Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Kutlu, öğrencilere yalandan uzak durmalarını bunun sonucunda da arkadaşları arasında güzel hatırlanacaklarını, kendilerine güvenleri artacağını ve ilerde aile kurduklarında sağlam temeller üzerine aile kurabileceklerini kaydetti.

Belediye Başkanı Kutlu, daha sonra öğrencilik yıllarından bahsederek zaman kullanımına değindi. Ne kadar çirkinlik varsa siyasette var olduğunu belirten Kutlu, siyasetin dürüst insanlar tarafından yapılması gerektiğine vurgu yaptı. Kutlu, pinti olanların, cesareti olmayanların ve dürüst olmayanların siyasete girmemesi gerektiğini ifade etti.

Kutlu, dersin sonunda öğrencilere satranç takımı ve günlük notlarını almaları için ajanda hediye etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu