Adıyaman

Sivil Savunma Günü Kutlanıyor

AFAD Personelinden Vali Demirtaş’a Ziyaret

Sivil Savunma Günü Kutlanıyor

 

Ülkemizde her yıl AFAD koordinasyonunda kutlanan “Sivil Savunma Günü” ve “Deprem Haftası” bu yılda Adıyaman’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Sivil Savunma Günü nedeniyle Adıyaman İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ ve kurum çalışanları ile birlikte Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

“Sivil Savunma Günü” ve “Deprem Haftası” dolayısıyla Vali Yardımcısı Yunus Emre Altıner, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ ve kurum çalışanları ile birlikte Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek, bir buket çiçek takdim edip, hafta boyunca yapacağı etkinlikler hakkında bilgi verdi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü çalışanlarının gününü kutlayan Vali Mahmut Demirtaş, Sivil Savunma Günü nedeniyle İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz, toplumu doğal afetlere karşı bilinçlendirmek ve afetlere hazırlık çalışmalarında farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Bu yılda Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz koordinasyonunda, Adıyaman Üniversitesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Adıyaman İtfaiyesi, Kızılay ve STK’ların katılımıyla hafta boyunca tatbikatlar, eğitim konferansları ve çeşitli etkinlikler düzenlenecektir” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu