Adıyaman

“Sinsi planı, milletimiz boşa çıkardı”

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

“Sinsi planı, milletimiz boşa çıkardı”

Adıyaman’da, 30 Ağustos Zafer Bayramının 94. yıldönümü törenle kutlandı.

Valilik önünde başlayan törene Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Garnizon Komutan Vekili Albay Davut Kulalar ve Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’nun Valilik önünde Atatürk anıtına çelenk konulması ile başladı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından törende konuşma yapan Jandarma Yarbay Vedat Kültür, “Bugün milletçe her sayfası mübarek şehitlerimizin kanlarıyla yazılmış, Türk ve dünya harp tarihinin en müstesna zaferlerinden biri olarak kabul edilen 30 Ağustos Zaferinin 94. yıl dönümünü büyük bir onur ve kıvanç içerisinde kutlamaktayız. Tarihin her sayfası şan ve şerefle dolu olan milletimizin bugünlere gelmesi kolay olmamıştır. 30 Ağustos Zaferi aziz Türk Milletinin ve onun kahraman ordusunun şahlanışı ile zamanın en güçlü devletlerine karşı onurlu, kararlı ve eşsiz bir zaferdir. Şehit kanlarıyla sulanan aziz vatan topraklarımızı cebren ve hile ele geçirmek isteyen FETÖ/PDY Terör Örgütü ile taşeron terör örgütlerinin 15 Temmuz’daki hain ve sinsi planları, aziz milletimizin şanlı direnişiyle boşa çıkarılmış ve milletimiz bir kez daha bağımsızlığına, iradesine ve demokrasisine olan bağlılığını büyük bir kararlılık örneği sergileyerek ortaya koymuştur” dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu.

30 Ağustos Zafer Bayramı programı, Vali Abdullah Erin ve protokol üyelerinin Valilik Makamında tebrikatları kabulü ile sona erdi

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Garnizon Komutan Vekili Albay Davut Kulalar, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri erkân, Kıbrıs Gazileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Sincik’te 30 Ağustos Coşkusu

Sincik İlçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıl dönümü kutlandı.

Sincik Kaymakamlığı önünde bulunan Atatürk  büstüne  çelenklerin konulması ile başlayan  program, bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması ve Merkez Atatürk İlkokulu öğrencilerinin  günün anlamı ile ilgili şiir okuması ile program sona erdi.

30 Ağustos Zafer Bayramının 94. yıl dönümü, Sincik ilçe Kaymakamı Zafer Sağ’ın makam odasında tebriklerin kabulü ile devam edildi.

Sincik Kaymakamlığı önünde düzenlenen programa, Sincik İlçe Kaymakamı Zafer Sağ, Belediye Başkanı  Mehmet Korkut, İlçe Jandarma Komutanı Şevket Başer, İlçe Emniyet Amiri Fatih Dülgeroğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Şevket Öksüz, İl Encümenleri, STK, kurum Amirleri  ve Kurum çalışanları katıldı.

 

Besni’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Törenle Kutlandı

Besni ilçesinde, 30  Ağustos Zafer Bayramı’nın 94’üncü yıl dönümü törenle kutlandı.

Kaymakamlık önü Atatürk Anıtı’nda yapılan törene, Kaymakam Çağlayan Kaya, Jandarma Binbaşı Ferhat Aydın, Belediye Başkan Vekili Mustafa Öztürk, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri,gaziler, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından,saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmadan sonra, protokol çay bahçesine geçerek sohbet etti.(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu