Son Dakika
26 Mayıs 2018 Cumartesi

Sincik-Malatya yolu genişletiliyor

21 Temmuz 2017 Cuma, 08:51

Sincik-Malatya yolu genişletiliyor

 

2015 yılında Karayolları yol ağına alınan Sincik-Malatya karayolunda yol genişletme çalışmaları başladı.

Sincik Malatya yolunun standardını çok yüksek hale getirileceğini belirten TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, köy yolları standartlarında olan bu yolu yapılacak çalışmalar ile karayolları standartlarına getirileceğini söyledi.

Başkanvekili Ahmet Aydın, “Bu yolumuz köy yolu standartlarında bir yoldu, ilk etapta karayolları ağına aldık. Şimdi bu yolumuzun standardını karayolları standardına getirerek daha da güzel bir yolu haline getireceğiz. Yapılacak çalışmalarda öncelikle yol genişletmesi,  yolun enine ve boyuna eğiminde düzeltmeler ve heyelanlı kesimlerin ıslahı şeklinde toprak işleri çalışmaları yapılacaktır. Ayrıca gerekli yerlere yeni menfez ve boru geçişleri veya mevcut sanat yapılarının uzatılması ile sanat yapısı işleri ve son olarak da alt temel, temel ve astarlı Sathi Kaplama yapımı şeklinde tamamlanmasını hedefliyoruz” dedi.

Yapılacak çalışmalar neticesinde hem yol platformunda genişleme sağlanacağını hem de sürüş konforu açısından iyileşmeler olacağını belirten Aydın, “Bu proje yaklaşık 30 milyon TL olarak hesaplanmıştır. İlk etapta 10 milyon liralık bir yatırımla çalışmalara başlandı. Bunu artırarak inşallah 30 milyon liraya kadar çıkartacağız. Sincik bizim için özeldir, çok sevdiğimiz ve kendimizi oraya ait hissetmiş olduğumuz bir ilçemizdir. Dolayısıyla inşallah bütün sorunlarını yakinen takip edip tek tek çözeceğiz” ifadelerini kullandı.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz