Adıyaman

Sınava girecek öğrenciler ücretsiz taşınacak

Adıyaman Belediyesinden YGS’ye gireceklere kolaylık

Sınava girecek öğrenciler ücretsiz taşınacak

 

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, 13 Mart Pazar günü yapılacak olan YGS’ye girecek öğrencilere başarılar diledi.

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, 13 Mart Pazar günü yapılacak olan ve üniversiteye giriş sisteminin ilk basamak niteliği taşıyan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’na girecek öğrencilere başarılar diledi. Öğrencilere, YGS öncesi uyarılarda da bulunan Başkan Kutlu, bu konuda uzmanların tavsiyelerine uymaları gerektiğini söyledi.

Adıyaman Belediyesi olarak, sınava girecek olan öğrencilerin başarısı için sınav günü görev sınırları içerisinde bulunan tüm çalışmaları yapacaklarını da sözlerine ekleyen Başkan Kutlu, “13 Mart Pazar günü, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve aileleri için çok önemli bir gün. Bu önemli sınav için gürültü, denetim ve ulaşım gibi konularda belediye olarak üzerimize düşen her türlü görevi yerine getireceğiz. Çocuklarımızda kendileri için çok önemli olan bu sınavda ellerinden geleni yapacaktır inşallah. Onlardan tek isteğimiz, uzmanların söylediklerine kulak vermeleri ve sınava girerken stresten uzak, panik ve heyecan yapmadan çok rahat bir sınav geçirmeleridir. Bu başarılarını daha da artıracaktır. Çünkü geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın başarısı hiç şüphesiz hem onlar için hem de ülkemiz için çok önemlidir. Bu vesileyle tüm öğrencilerimize sınavda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Başkan Hüsrev Kutlu ayrıca, sınav günü 08.00 ila 14.00 saatleri arasında Adıyaman Belediyesine ait otobüslerin tüm halka ücretsiz olarak hizmet vereceğini de sözlerine ekledi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu