Adıyaman

“Şiddet bir hak biliniyor”

Sağlıksen’den Şiddete kınama

“Şiddet bir hak biliniyor”

 

Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Yasin Barutçu ve yönetim kurulu üyeleri, önceki gece Adıyaman’da hastaya müdahale ederken, darp edilen 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekibine uygulanan şiddet olayını kınadı.

Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Yasin Barutçu, yeni bir şiddet olayıyla karşı karşıya olunduğunu ve sağlık çalışanına şiddetin çirkin yüzünü bu sefer de Adıyaman’da  gösterdiğini söyledi.

Yaşanan fiili şiddeti lanetlediklerini söyleyen Yasin Barutçu, açıklamasında şunları kaydetti: “Adıyaman 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda çalışan sağlık ekibine, bir vaka sırasında hasta yakınları tarafından saldırı gerçekleşmiştir. Saldırı esnasında sağlık çalışanlarımız darp edilmiş ve sözlü hakaretlere maruz kalmışlardır. Yaşanan bu sözlü ve fiili saldırı olayını şiddetle kınıyoruz. Gece gündüz demeden, yılın 365 günü vatandaşlarımıza sıhhat olmaya çalışan, sağlık çalışanlarımıza yapılan bu saldırılar gün geçtikçe şiddetini arttırmaktadır. Sağlık çalışanlarına yapılan bu şiddet olayları konusunda vatandaşlarımızı duyarlılığa davet ediyoruz. Sağlık ekibinde çalışanlar sizin ailenizin herhangi bir ferdi de olabilirdi.”

Barutçu, “Son yıllarda alınan tedbirlere ve caydırıcı uygulamalara rağmen yine de şiddet çirkin yüzünü göstermeye devam etmektedir. Maalesef insanlar, bayan sağlık çalışanlarına bile şiddeti bir hak arama ve cezalandırma yolu olarak görüp, uygulamaktan geri durmamaktadırlar. Şiddet asla bir hak arama yolu değildir ve olamaz. Bunu yapanlar sonucuna katlanacak ve şiddetin bir hak olmadığını göreceklerdir. Bu şiddet olayına karşın yasal resmi işlemler başlatılmış olup, gerekli her türlü hukuki yardımda bulunulacaktır. Bu tür ilkel yollara başvuran kişilerin hakettiği cezaya çarptırılması için gerekli her türlü işlem yapılacaktır.  Biz de Sağlık Sen Adıyaman Şubesi olarak;  bu olayda ve tüm şiddet olaylarında sonuna kadar üyelerimizin ve bütün sağlık çalışanlarımızın yanında olacağız. Bu tür üzücü olayları sonuna kadar takip edecek ve sonuçlandırılması için gerekli her türlü desteği vereceğiz’’ dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu