Sıcaklar Bunaltıyor

01 Ağustos 2017 Salı, 08:47

Sıcaklar Bunaltıyor

 

Adıyaman’da, aşırı hava sıcaklığından bunalan vatandaşlar serin yerlere kaçmaya çalışıyor.  Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, bugünden itibaren Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl’de hava sıcaklığının 4-6 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini bildirdi.

Hava sıcaklığının 41 dereceyi gördüğü Adıyaman’da, vatandaşlar çarşı merkezine sıcaktan dolayı akşamüzeri çıkmayı tercih ediyor. Gölge yerleri ve klimalı ortamları tercih eden vatandaşlar, aynı zamanda serinlemek için dondurma gibi soğuk yiyecek ve içecekleri de tüketmeyi ihmal etmiyor.

Mesire alanlarında ve ya park gibi bölgelerde ağaç gölgelerinde zaman geçiren vatandaşlar aynı zamanda yakınlarıyla bir araya gelerek uzun uzun muhabbetler kuruyorlar.

 

Bölge Genelinde Hava Sıcaklığı 4-6 Derece Artacak

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, bugünden itibaren Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl’de hava sıcaklığının 4-6 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini bildirdi.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada,” Bölgemiz genelinde havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin edilmektedir. Sıcaklıkların 4 ile 6 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği beklenmektedir. Rüzgarın kuzeyli yönlerden orta kuvvette, yer yer kuvvetli eseceği tahmin edilmektedir” denildi.

Bölgeyi etkisi altına alacak sıcak hava dalgasının girişiyle birlikte sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği belirtilen açıklamanın devamında,” Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlar olmak üzere vatandaşlarımızın güneş ışınlarının dik geldiği 10:00 – 16:00 saatleri arası güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmamaları hususunda dikkatli olmaları önerilmektedir” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca, hafta boyunca, hava sıcaklığının bölge genelinde 40-42 derece civarında seyredeceği bildirildi.(İHA)

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz