AdıyamanManşet

“Şiarımız; Yaşam Kalitesini Arttırmak”

AK Parti’de Kongre Sonrası Görev Dağılımı yapıldı

AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı 7. Olağan İl Kongresi sonrası ilk İl Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda yeni yönetimde görev dağılımı yapıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Dağtekin, “Bizim şiarımız vatandaşımızın yaşam kalitesini arttırmaktır. Allah’a hamdolsun bu konuda hiçbir bir duraksama söz konusu olmadı. Son dönemlerde bizim yaptığımız hizmetler üzerinden kendilerine paye çıkarma gayretinde olan çevrelere de pirim vermemiz gerekiyor.” dedi.

AK Parti Adıyaman İl başkanı Mehmet Dağtekin başkanlığında gerçekleşen toplantıda yeni görev dağılımı yapılırken,  yönetim kurulu tam kadro katıldı.

 

Görev dağılımı yapıldı

Toplantıda yeni yönetimde görev dağılımı şu şekilde gerçekleşti;

Emrah Erkan Vurucu siyasi Hukuki İşler Başkanı, Mehmet Sırrı Özbek Teşkilat Başkanı, Mehmet Uygun İl Seçim İşleri Başkanı, Murat Bilgiç Tanıtım Medya Başkanı, Nihat Karaaslan Mali ve İdari İşler Başkanı, Fehmi Yılmaz Yerel yönetimler Başkanı, Midrap Taş Dış İlişkiler Başkanı, Hüseyin Özhan Ekonomi İşler Başkanı, Mahmut kılınç Sivil toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı, Mustafa Öztürk Sosyal Politikalar Başkanı, Şerif Yıldırım Ar-Ge Başkanı, Gülendam Çelik İnsan Hakları Başkanı, Abdurrahman Şan Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı, Zeynul Asnuk İl Sekreteri oldu.

 

Kongremiz tarihe geçti

Toplantının açılış konuşmasında 7. Olağan kongresinde seçilen tüm yönetim kurulu üyelerine yeni görevlerinin hayırlı olması dileğinde bulunan AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin “Dünya mazlumların umudu, İnsanlığın vicdanı, büyük devlet ve milletin adamı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferansla katıldığı ve salgın tedbirleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz 7. Olağan Kongremiz, büyük bir coşku ile en kalabalık kongrelerimizden biri olarak tarihe geçmiştir.” dedi.

Dağtekin, “Şunu özellikle vurgulamak istiyorum; AK Parti kongrelerinin kazananı olur ama kaybedeni olmaz. Kongrelerde yeni isimler ortaya çıkabilir,  bir önceki dönemde yönetim içinde bulunanların bir kısmı değişebilir ya da yeniden görev alabilirler. AK Parti Genel Başkanımız, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ilkeleri ile yürüyen bir partidir. AK Parti; ben değil, biz mantığı ile hareket eden bir partidir. AK davanın neferleri inandığı yolda yürürken kısır çekişmelere asla müsamaha göstermezler. Hamdolsun yaptığımız çalışmalarımız ile Sayın Cumhurbaşkanımızın teveccühüne mazhar olduk. Bu gurur ve inançla Ak davamızın bayrağını Adıyaman’ımızda daha da yukarılara çıkarmanın gayreti içerisinde olacağız. ‘İnandığımız Yolda’ sloganıyla tüm gönüldaşlarımızı ortak paydamız olan AK Parti’yi hep birlikte el ele vererek bu kutlu davada mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.

 

Ulaştırmada yeni gelişmeler bekliyoruz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Adıyaman ziyaretini de değerlendiren Başkan Dağtekin “Altınşehir Köprülü Kavşak Projesinin açılışı ve çeşitli istişarelerde bulunmak üzere Adıyaman’a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ile yaptığımız toplantılar oldukça verimli geçti. İl koordinasyon toplantımızda başta Kuzey Çevre Yolu olmak üzere Hastane kavşağına da köprülü kavşak talebimizin yanı sıra ilimizi ve bölgemizi yakından ilgilendiren ulaşım projelerini konuştuk, taleplerimizi ve beklentilerimizi dile getirdik. Sayın bakanımız bu taleplerimize güçlü desteklerini belirterek özellikle bu projelerle ilgili önümüzdeki dönemlerde güzel gelişmeler olacağına işaret etti. Adıyaman’ımızı ulaşım imkân ve fırsatlarıyla da bir cazibe merkezi haline getirmek için yoğun gayret sarf ediyoruz. Biz de yakın ilgileri ve özellikle de şehrimize yönelik yaklaşımları dolayısıyla Bakanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yapılanları halka iyi anlatmak gerektiğini belirten Dağtekin, “Elbette yapılan bu hizmetleri yönetim kurulumuzun da vatandaşlarımıza çok iyi anlatması gerekiyor. Onlarca yıl ihmal edilen birçok proje AK Parti iktidarıyla birlikte ayağa kaldırdık. Örneğin 2002 yılı öncesi Adıyaman’da 23 km bölünmüş yol varken bugün 10 kat artışla bölünmüş yol ağımızı 256 km’ye çıkardık.  Aynı şekilde yılların ihmali olan Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin boğaz köprüsü olarak nitelendirilen, Türkiye’nin en uzun üçüncü asma köprüsü Nissibi Köprüsü, Adıyaman’ımızı çıkmaz sokak olmaktan çıkarıp çevre illerle ulaşımını kolaylaştırırken, şehrimizin turizm ve ekonomisine AK Parti iktidarımız kazandırdı. Bu ve buna benzer nice eserler AK Parti iktidarıyla hayat buldu.” dedi.

Dağtekin, “Bizim şiarımız vatandaşımızın yaşam kalitesini arttırmaktır. Allah’a hamdolsun bu konuda hiçbir bir duraksama söz konusu olmadı. Son dönemlerde bizim yaptığımız hizmetler üzerinden kendilerine paye çıkarma gayretinde olan çevrelere de pirim vermemiz gerekiyor. Herkesin malumu olduğu üzere Hz. Safvan Bin Muattal Külliyesi Projesini bizler başlattık. Bu projenin yapım aşamasında en büyük paydaşlarından biri de Kadir Topbaş’ın belediye başkanlığı döneminde,  yani 20.10.217 tarihinde finanse yapımına başlanan Hz. Safvan Bin Muattal Türbesi ve Külliyesi işi İBB’nin CHP yönetimine geçmesine müteakip 29.11.2019 tarihinde tasfiye edilmiştir. Elbette CHP’nin manevi değerlerimize olan tutumunu bildiğimiz için bunu normal karşıladık. Ancak milletvekillerimiz, dönemin valileri ve şimdiki valimizle birlikte bu konuyu yakından takip ederek Sayın Cumhurbaşkanımıza süreçle ilgili bilgilendirmeler yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımız ise hemen Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza gerekli talimatları vererek projenin hızlandırılmasına yönelik talimatları oldu. Allah’a çok şükür şuan inşaat aşaması hızla devam etmektedir. Tabi Ana muhalefet partisinin temsilcileri uzun zamandır siyaset üretemedikleri için bu tür çıkışlarla algı rüzgârı estirmeye çalışmaları son derece manidardır. Dolayısıyla bu tür algıları yıkmak için yönetim kurulu olarak bulunduğumuz her platformda özellikle sosyal medyayı etkin şekilde kullanarak vatandaşlarımıza gerçekleri anlatmamız lazım. Ki bu işgüzarlık kokan algıları bertaraf etmemiz gerekiyor. Bu vesile ile yeni yönetim kurulumuzla yaptığımız ilk toplantımız teşkilatımıza ve Adıyaman’ımıza hayırlı olmasını, hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu

Haber: Mehmet Ünsal

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu