SGK Öğrencilerle Buluşuyor

10 Haziran 2016 Cuma, 08:23

SGK Öğrencilerle Buluşuyor

 

Adıyaman Sosyal Güvenlik Kurumu, öğrenciler arasında sosyal güvenlik bilincinin yayılması için okullar ziyaret edildi.

SGK Adıyaman İl Müdürlüğü tarafından il merkezinde bulunan Yavuz Selim, Borsa İstanbul, Cumhuriyet ve Kuyulu Köyü Kuyulu ilkokulunda sosyal güvenlik bilincinin aşılanması için ‘Sosyal Güvenlik Elçisi’ adlı program uygulandı.  Program kapsamında ziyaret edilen öğrencilere sosyal güvenlik bilinci aşılandı.

Öğrencilere, Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen “Etkin Rehberlik ve Denetim Yoluyla Kayıtlı İstihdamın Teşviki II” (KİTUP II) adlı projesi anlatıldı. Proje kapsamında, toplumun ilgili kesimlerinin sosyal güvenliğin önemi ve kayıt dışı istihdamın olumsuz etkileri konularında bilgilendirilmeleri ve bilinçlendirilmeleri amaçlanıyor.

Proje kapsamında okullar ziyaret edilerek hazırlanan hikaye kitapları, çizgi filmler ve oyunlar kullanılarak çocuklara sosyal güvenliğin önemi anlatılıyor. SGK İl Müdürü Fuat Tekin ve beraberindeki ekip, genç nesillere sosyal güvenlik bilincinin aşılanması, ileride sigortalı çalıştırılmasını özendirmek ve sigortalı çalıştırılmanın ne kadar önemli olduğuna dair zihinlerinde yer yapması için hazırlanan çizgi film izletilerek öğrencilerle söyleşi yapıldı. Daha sonra seçilen öğrencilere “Sosyal Güvenlik Elçisi” belgesi verildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz