Adıyaman

Seyyar satıcılar kale eteğine

Şehir merkezinde seyyar satıcı olmayacak

Adıyaman Belediyesi, şehir merkezinde kargaşayı ortadan kaldırmak için seyyar satıcılara yönelik yeni bir düzenleme yaptı. Düzenlemeye göre seyyar satıcıların bir kısmı semt pazarlarına, diğerleri de kalenin eteğine yönlendirildi.

Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından, çarşı merkezinde bulunan seyyar satıcıların bir kısmı pazarlara, geriye kalanlarda Adıyaman Kalesi’nin kuzeydoğusundaki eteğinde bulunan alanda oluşturulan yeni yerlerine yönlendirilmeye başlandı.

Adıyaman Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, daha modern ve yaşanabilir bir şehir oluşturmak amacıyla başlattıkları bu çalışma kapsamında, şehir merkezindeki kargaşayı ortadan kaldırmak için il merkezindeki seyyar satıcılar için yeni bir alan belirlediklerini ve satıcıların ya Adıyaman Kalesi eteğindeki bu alana yada pazarlara yönlendirilmeye başladığını dile getirdi.

Bu uygulamayla şehir merkezindeki ses ve görüntü kirliliğinin büyük oranda azalacağının da belirtildiği açıklamada, “İlimizde el arabalarıyla çarşı merkezinde ekmek mücadelesi veren seyyar satıcı hemşehrilerimize daha güzel bir ticaret alanı oluşturmak amacıyla böyle bir projeyi hayata geçirdik. Bu çalışmamızla şehrimizi hem görüntü, hem de ses kirliliğinden kurtarmış olacağız inşallah.” dendi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu