Şeyh Mehmet Ziyaretinde Kutlu Doğum Etkinliği

22 Nisan 2015 Çarşamba, 10:17

Şeyh Mehmet Ziyaretinde Kutlu Doğum Etkinliği

 

Adıyaman (AKDER) Akpınarlılar Derneğinin her yıl düzenlemiş olduğu Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Şeyh Mehmet Ziyaretinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mevlüt okutuldu.

Yapılan etkinliğe İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, AK Parti Milletvekilleri Salih Fırat, Milletvekili Adayları İbrahim Halil Fırat, Adnan Boynukara, BDP Milletvekili Adayı Behçet Yıldırım, Akpınar Jandarma Karakol Komutanları ve çevrede yakın 10 köy halkıyla beraber bin 500 davetli katıldı.

Dernek Başkanı Hacı Abdullah Şahin’in yaptığı açıklamada, “Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bin 500 yakın misafirlerimizi ağırladık. İnşallah bundan sonraki yıllarda da etkinliklerimiz devam edecek” dedi.

Şahin, “Bu yıl ayrıca hazırladıkları İçişleri Bakanlığı SODES projesinin geçmesi halinde, köyün ortaokul çağındaki çocuklarına Adıyaman ’da sportif, sosyal ve kültürel bazı kurs ve etkinlikler düzenleyeceğiz. Hedefimiz Akpınarı ve Akpınarlıyı birlik, beraberlik ve aidiyet duygularıyla yoğurmak, her alanda örnek, marka köy oluşturmaktır” diye konuştu.

Yapılan etkinlikte gelen misafirlere kavurmalı pilav, cacık ve tatlı ikram edildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz