AdıyamanManşet

Sevgi Evinden sonra Sevgi Bahçesi

Çocuklara hobi bahçesi yapılıyor

Çocuk evleri sitesinde kalan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden Sosyal ve Ekonomik Destek alan çocuklara yönelik olarak içerisinde sera, hobi bahçeleri ve atölyelerin bulunduğu, çocuklara bütüncül yaklaşım eğitim modeli uygulanacak, çocukların dil-bilişsel, duygusal, ince-kaba motor, öz bakım ve sosyal becerilerini geliştirmeye odaklı bir gelişim destek modeli uygulamaya geçiyor. Sevgi evlerinden sonra sevgi bahçeleri denecek bri proje hayata geçiyor.

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Toprak, Su ve Çocuk Projesi hız kazandı. Öte yandan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, devlet korumasından yararlanmış 805 gencin kamuda istihdam edileceğini duyurdu.

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Adıyaman Çocuk Evleri sitesinde bulunan 8000 m² alan içinde kurulması planlanan sera, hobi bahçeleri ve atölyeler ile Çocuk Evleri Sitesinde kalan ve Sosyal ve Ekonomik Destek alan çocukların faydalandırılması planlanıyor.

Torak, Su ve Çocuk Projesinin gerçekleştirildiği alanı ziyaret eden İl Müdürü Fehmi Çelik proje ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İl Müdürü Çelik yaptığı açıklamada; “Çocuklarımızın her alanda gelişimi bizler için çok önemli, çocuklarımızın karşılaştığı her durum onlar için ufuk açıcı birer tecrübe olacaktır. Bu duygularla Çocuk evleri sitesinde kalan ve kurumumuzdan Sosyal ve Ekonomik Destek alan çocuklarımıza yönelik olarak içerisinde sera, hobi bahçeleri ve atölyelerin bulunduğu, çocuklarımızda bütüncül yaklaşım eğitim modeli uygulayabileceğimiz yani çocuklarımızın dil-bilişsel, duygusal, ince-kaba motor, öz bakım ve sosyal becerilerini geliştirmeye odaklı bir gelişim destek modeli uygulamak için bu projeyi gerçekleştiriyoruz. İnanıyorum ki bu proje ile çocuklarımız problem çözebilen yaratıcı fikirlere sahip olarak yetişeceklerdir.” dedi.

 

Devlet korumasından yararlanmış 805 gencimizi kamuda istihdam edeceğiz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, devlet korumasından yararlanmış 805 gencin kamuda istihdam edileceğini duyurdu.

Bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlarda büyüyen ve kamuda istihdam hakkı kazanan gençlerin tercih işlemlerinin 14 Eylül’de başlayacağını bildiren Selçuk, söz konusu işlemlerin 21 Eylül’e kadar devam edeceğini ifade etti. Bugüne kadar bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlarda yetişen 53 bin 659 gencin atamasının yapılmış olduğunu vurgulayan Bakan Selçuk, “Gençlerin korunması ve hayata en iyi şekilde hazırlanması için bakanlık olarak tüm imkanları seferber ediyoruz. Devlet korumasındaki çocukları, eğitimlerinin her aşamasında destekliyoruz. Devlet korumasında büyüyen çocuklarımızın iş hayatına başlayarak ülkemizin kalkınması ve büyümesine katkı sağlaması son derece mutluluk verici. Evlatlarımızın kamuda istihdam edilmenin bilinciyle çok çalışacaklarına güveniyoruz” ifadelerini kullandı.

Yerleştirme işlemleri için tercih kılavuzu bugün itibariyle bakanlığın internet sitesinde (https://www.ailevecalisma.gov.tr) yayınlanacak ve tercihler www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapılabilecek.

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı