Adıyaman

Semerkand Vakfından kandil simidi

Semerkand Vakfından kandil simidi

 

Mevlid Kandili münasebetiyle Semerkand Vakfı tarafından vatandaşlara kandil simidi dağıtıldı.

Semerkand Vakfı Adıyaman Temsilciliği tarafından Adıyaman’da hastaneler, polis karakolları, yetiştirme yurtları başta olmak üzere vatandaşlara kandil simidi dağıtıldı. Dini gün ve gecelerde sürekli olarak kandil simidi dağıtan Semerkand Vakfı, son olarak Mevlid Kandilinde, kandil simidi dağıttı.

Semerkand Vakfı Adıyaman Temsilcisi Hüseyin Şen, gönüllüler tarafından Adıyaman’da yaklaşık 2 bin paket kandil simidinin dağıtıldığını kaydetti.

Hüseyin Şen, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) doğum günü olan Mevlid Kandili nedeniyle gönüllülerimiz tarafından özellikle hastanelerde yatan hasta ve hasta yakınları başta olmak üzere polis merkezleri, yetiştirme yurtlarında kalan vatandaşlarımıza kandil simidi dağıtıldı. Böyle mübarek gün ve gecelerin insanlar tarafından hatırlanmasına katkı sağlamak için kandil simidi dağıtıyoruz. Peygamber Efendimizin dünyamıza teşrif ettiği bu mübarek gecenin tüm İslam alemi başta olmak üzere tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.(İHA)

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu