Adıyaman

Sel için önlem sürüyor

ASKİM’den Yoğun Mesai

Aşırı yağışlardan sonra şehir merkezinde meydana gelen sel olaylarının önüne geçmek için daha önce Atatürk Bulvarı Saat Kulesi kavşağı civarında iki baks arasına 800’lük boru döşeyen ASKİM, aynı çalışmayı bulvarın doğu kısmında da gerçekleştirdi.

Özellikle kış mevsimlerinde yaşanan aşırı yağışlardan sonra meydana gelen sel olaylarının önüne geçmek Atatürk Bulvarı Saat Kulesi kavşağında önemli bir çalışmaya imza atan Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri, benzer çalışmayı bu kez bulvarın doğusunda bulunan Tofaş civarında gerçekleştirdi.

ASKİM tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında, Atatürk Bulvarı Tofaş civarında gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında kuzey bakstan güney baksa 800’lük boru döşendi.

Gece geç saatlerde başlayıp, günün ilk ışıklarına kadar devam eden çalışmayı yerinde inceleyen Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç konu ile ilgili şu bilgileri verdi: “Şehrimizde yoğun yağışların neden olduğu aşırı göllenme problemi yaşanan yerlere müdahale etmeye devam ediyoruz. Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerimizin çalışmaları sonucu tespit edilen Kuzey-Güney bağlantı geçiş noktalarının ikincisi için kolları sıvadık. Daha önce Saat Kulesi civarında yapmış olduğumuz bağlantının bir benzerini bu kez 2. Çevreyolu-Atatürk Bulvarı bağlantı noktasının yaklaşık 50 metre doğusunda gerçekleştiriyoruz. Planladığımız bu bağlantılar sayesinde, özellikle Atatürk Bulvarı kuzey kısmında meydana gelen yağmur suyu göllenme problemini büyük ölçüde çözmeyi hedefliyoruz. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu