“Şehitlerimizi de, gazilerimizi de unutmayacağız”

17 Mart 2018 Cumartesi, 09:22

Fırat’tan Çanakkale Zaferi Mesajı;

“Şehitlerimizi de, gazilerimizi de unutmayacağız”

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Salih Fırat, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Salih Fırat, mesajında, “Aziz milletimizin, 103 yıl önce Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkesi ve Abazasıyla tek vücut olarak göğsünde taşıdığı imanla vatanımızı işgal etmeye gelen düşmanlara karşı kazanmış olduğu büyük zaferin sene-i devriyesindeyiz. Düşman kuvvetlere karşı millet olarak verdiğimiz bu mücadelede şehit düşen Mehmetçiklerimizi -kınalı kuzularımızı- saygı ve rahmet ile yad ediyoruz.” dedi.

Fırat, “Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim Bakara Suresi 154.Ayet-i Kerime’de: ‘Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyin. Bilakis onlar diridirler, lakin siz anlayamazsınız.’ buyurmuştur. Bu bağlamda Çanakkale Savaşı’ndan Kurtuluş Savaşı’na ve 15 Temmuz Milli İrade Şehitlerimize kadar bu milletin birliği ve beraberliği için canını veren, gazi olan tüm vatan evlatlarımızı hiç bir zaman unutmayacağız ve unutturmayacağız. Atalarımızın bizlere emanet ettiği kutsal vatanımızı içeriden ve dışarıdan parçalamaya çalışan hiç bir şer odağına izin vermeyerek onların bu kutsal emanetini koruyacak ve aziz hatıralarını hep yaşatacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümünde; başta Atatürk ve silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşımız ve 15 Temmuz’daki aziz şehitlerimizi, kutsal vatanımız için canını veren tüm vatan evlatlarımızı ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz