Şehitler Bayramda Unutulmadı

20 Temmuz 2015 Pazartesi, 09:20

 

Şehitler Bayramda Unutulmadı

 

Adıyaman’da Ramazan Bayramı öncesi vatandaşlar mezarlık ve şehitliğe akın etti. Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ta Ramazan Bayramı öncesi şehitliği ziyaret ederek, şehitlerin mezarına karanfil bıraktı.

Şehitlik ziyaretine Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, İ. Halil Fırat, Salih Fırat, İl Jandarma Komutanı Albay İbrahim Koyuer, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, İl Emniyet Müdür Vekili Fevzi Bilgiç, AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen, bazı kurum amirleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi, Askeri Erkan ve şehit yakınları katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan şehitlik ziyaretinde İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü’nün yaptığı duanın  ardından Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ve protokol üyeleri tarafından şehit mezarları tek tek ziyaret edilerek, karanfil bırakıldı. Duygulu anların yaşandığı şehitlikte bazı mezarların yanında dua okuyan şehit anneleri ile sohbet eden Vali Demirtaş, şehit aileleri ile yakından ilgilenerek, bayramını kutlayıp bir taleplerinin olup, olmadıklarını sordu.

Şehitlik ziyaretinde bir açıklama yapan Vali Demirtaş, “Şehitlerimiz bizim için son derece önemlidir. Bizler bugün bu bayramları huzur ve güven içerisinde geçiriyorsak, bu şehitlerimizin yaptıkları fedakârlıklarından dolayıdır. Ramazan Bayramı vesilesi ile şehitlerimizi bir kez daha şükran ve minnet duygularıyla anıyor, bütün şehit yakınlarımızın ve Adıyamanlı hemşerilerimizin Bayramını kutluyorum” dedi.

Şehitlik ziyaretinin ardından Vali Mahmut Demirtaş, beraberindeki heyetle birlikte Şehit Piyade Uzman Çavuş Abdurrahman Cem Özgül, Şehit Jandarma Er Şeyho Özpolat ve Şehit Piyade Er Sabri Bayır’ın ailesini ziyaret etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz