Adıyaman

Şehit uzman çavuş için mevlit okutuldu

Geçtiğimiz yıl Adıyaman’da yürütülen terör operasyonunda şehit olan jandarma uzman çavuş Kürşat Yılmaz için memleketi Ergani ve Adıyaman’da mevlit okutuldu. 

Geçtiğimiz yıl Adıyaman’da yürütülen terör operasyonda şehit olan jandarma uzman çavuş Kürşat Yılmaz için memleketi Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde mevlit okutuldu. Cuma namazından sonra düzenlenen programa Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Mücahit Arınç, AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, kamu kurum müdürleri, şehidin yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Okunan mevlidin ardında dualar edilerek konuklara yemek ikram edildi. Mevlit programına katılan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, şehidin ailesiyle görüşerek bir süre sohbet etti.

Adıyaman’da da mevlit okutuldu

Adıyaman Merkeze bağlı Dağ Kuyucak Köyü kırsalında 16 Ağustos 2018 tarihinde askeri aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesiyle 1, dost ateşiyle ise şehit edilen 3 jandarma personeli için  Mevlid-i şerif okutuldu.

Adıyaman Yeni Pınar Camiinde düzenlenen programda, operasyonda şehit düşen jandarma personellerinden, Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Yılmaz Özer, Jandarma Uzman Çavuşlar Mehmet Kürşat Yılmaz, Tuncer Doğan ve Oğuzhan Tekerek, şehadetinin birinci yılında, rahmet, minnet ve şükranla anıldı.

Mevlid programına, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Adıyaman Belediye Başkan Vekili Şerif Ayaz, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy,İl Müftü Yardımcısı Murat Kurt ve çok sayıda polis,asker ve vatandaş katıldı.

İl Müftü Yardımcısı Murat Kurt, burada yaptığı konuşmasında, “Bugün şehitlerimizi yad etmek üzere Adıyaman’ın Yeni Pınar Camisinde mevlidi şerif  ve aşrı şerifler okundu. Cenab-ı hak bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Onlara minnet borcumuzu ifa etmek için bu programı tertip ettik. Bu programa katılan başta Sayın Emniyet Müdürümüz ve Jandarma Komutanımıza teşekkür ediyorum. Allah onları başımızdan eksik etmesin rabbim bütün şehitlerimize rahmet eylesin.” dedi.

Okunan Mevlid-i şerifin ardından vatandaşlara gül suyu ve helva ikram edildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu