Adıyaman

Şehit Polis Son Yolculuğuna Uğurlandı

Memleketi Kayseri’de dualarla uğurlandı

Sincik ilçesinde devriye görevi yapan ekip otosuna uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan polis memuru Taha Uluçay, memleketi Kayseri’de son yolculuğuna uğurlandı.

Binlerce kişi teröre lanet ederek şehidini uğurladı 

Adıyaman’da şehit olan Polis Memuru Taha Uluçay’ı (31) binlerce kişi uğurlarken, Emniyet Müdürü Metin Alper törendeki konuşması damga vurdu. Şehidin 1.5 yaşındaki oğlu, annesinin elinde bulunan babasının fotoğrafına bakması yürekleri dağladı.

Geçtiğimiz günlerde terör örgütü PKK mensupları tarafından Adıyaman’ın Sincik ilçesinde devriye görevi esnasında polis aracına yapılan saldırıda şehit olan Polis Memuru Taha Uluçay için Adıyaman’da tören düzenlendi. Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morgundan alınan şehidin Türk Bayrağına sarılı tabutu Valilik önünde düzenlenen tören alanına getirildi.

Tekbirler ve sloganlar eşliğinde tören alanına getirilen şehidin tabutuna sarılan şehidin eşi Sümeyra Uluçay, tabuta sarılara “Nasıl kıydılar sana, ah canım ah, kalk kalk. Ayağının altını öpeyim” dedi.

Yüreklerin dağlandığı törende, acılı eş 1,5 yaşındaki oğlu Tuğra Berk’i kucağından indirmedi. Şehit eşi ve oğlu güneşten etkilenmesin diye görevliler kartondan gölgelik yaptı. Annesinin kucağından inen 1,5 yaşındaki Tuğra Berk, annesin elinde bulunan babasının fotoğrafına bakması yürekleri dağladı. Vali Aykut Pekmez, şehidin kardeşi Furkan Uluçay’ı teselli etmeye çalıştı.

Emniyet Müdürünün konuşması duygulandırdı

Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper törende yaptığı konuşmada, alanda bulunan binlerce kişiyi hem duygulandırdı hem de gururlandırdı.

Metin Alper konuşmasında, “Adıyaman bu gün şehidine sahip çıktı. Adıyaman bu gün bayrağına, ezanına, dinene, mukaddesatına sahip çıktı. Taha kardeşimiz sürekli eşine şehit olacağını ifade ettiğini ve 27 Temmuz günü hain saldırıda şehit düştü. Adıyaman bugün şehidine, bayrağına sahip çıktı. Ezanına, dinine, mukaddesatına sahip çıktı. Ey hainler, ey hainlerin işbirlikçileri, sizlere kim sahip çıkacak, sizleri kim bayrakla, ezanla gönderecek, sizlerin bu sonu belli olmayan yolculuğunuzun sonunu en sonunda göreceğiz. Ey Taha kardeşim ben senden razıyım. Ya Rabbi ben şahidim ki Taha kardeşim annesinden emdiği sütü hakkını sonuna kadar verdi. Kendisine giydirilen polis üniformasının hakkını sonuna kadar verdi. Kendisine bayrağın, silahın sonuna kadar hakkını verdi. Ben şahidim sende şahit ol ya Rabbi. Silah arkadaşları da şahit ya Rabbi. Bugün bütün Adıyaman şahit ya Rabbi. Sen de şahit ol ya Rabbi. Adıyaman bugün şehidini bayrağına sardı, Adıyaman bugün şehidini ay yıldızlı bayrağına sardı. Şair ne demişti ey şehit oğlu şehit istemeden benden makber sana avucunu, kucağını açmış bekliyor peygamber demişti. Adıyamanlı bugün şehidini Peygamberin kucağına gönderiyor. Allah’a gönderiyor. Ey hainler, ey fareler, ey fare gibi deliklerde gezenler siz kimin kucağına gideceksiniz.  Siz kimin kucağına oturacaksınız. Bu Adıyamanlı bunun hesabını soracak bu askerlerimiz, bu polislerimiz, bu jandarma özel hareket bunun da hesabını soracak” dedi

Metin Alper’in konuşmasını alanda bulunanların alkışlarıyla kesildi.

Adıyaman Müftüsü Mehmet Taşcı’nın duasının ardından, Emniyet Müdürü Metin Alper başta olmak üzere polisler, tabutu sırtladı. Cenaze aracına götürülen şehidin tabutu daha sonra Adıyaman Havalimanına götürüldü. Şehidin cenazesi uçak ile memleketi Kayseri’ye gönderildi.

Şehidin Naaşı Kayseri’de

Sincik ilçesinde önceki gece devriye görevi yapan polis memuru Taha Uluçay yönetimindeki polis aracına kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce uzun namlulu silahla ateş açıldı. Saldırıda kurşunların isabet ettiği polis memuru Taha Uluçay ağır yaralandı. Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedaviye alınan Uluçay, doktorların tüm müdahalesine karşın kurtarılamayarak şehit oldu. Şehidin cenazesi Adıyaman’da düzenlenen törenin ardından havayolu ile Kayseri’ye getirildi. Bugün düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurlanacak olan şehidin cenazesi, Kayseri Devlet Hastanesi morgundan alınarak Melikgazi ilçesindeki babaevine getirildi. Burada dualar okunarak, helallik alındı. Burada il protokolü ve yetkililer acılı aileye taziyelerini iletti. Şehidin cenazesi, Hulusi Akar Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Polis Şehitliği’ne defnedildi.

İçişleri Bakanı Soylu Kayseri’de

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adıyaman’da PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucunda şehit olan polis memuru Taha Uluçay’ın cenazesi için Kayseri’ye geldi. 

PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan polis memuru Taha Uluçay’ın cenazesi için Hulusi Akar Camisi’nde geniş güvenlik önlemleri alındı. Şehit Uluçay’ın Türk bayrağına sarılı naaşı cami avlusundaki musalla taşına konuldu. Burada şehidin kardeşi ve silah arkadaşları, şehidin naaşına sarılarak gözyaşı döktü. Çok sayıda vatandaş şehidin cenazesine katılmak için cami avlusuna gelirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Kayseri’ye geldi.

Bakan Soylu, şehidin naaşı başında şehidin yakınlarına başsağlığı diledi. Baksan Soylu, öğle namazını kılmak için Hulusi Akar Camisi’ne girdi.

Şehidinin naaşı memleketi Kayseri’ye getirildi 

Sincik ilçesinde devriye görevi yapan ekip otosuna uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan polis memuru Taha Uluçay’ın cenazesi, Adıyaman’daki törenin ardından memleketi Kayseri’ye getirildi. 

Adıyaman’ın Sincik ilçesinde önceki gece devriye görevi yapan polis memuru Taha Uluçay yönetimindeki polis aracına kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce uzun namlulu silahla ateş açıldı. Saldırıda kurşunların isabet ettiği polis memuru Taha Uluçay, ağır yaralandı. Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan Uluçay, doktorların tüm müdahalesine karşın kurtarılamayarak şehit oldu.

Şehidin cenazesi Adıyaman’da düzenlenen törenin ardından havayolu ile Kayseri’ye getirildi. Şehit polis memuru Taha Uluçay’ın cenazesi, meslektaşlarının oluşturduğu eskort eşliğinde havaalanından alınarak Kayseri Devlet Hastanesi morguna konuldu. Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, AK Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular da, morga gelerek acılı ailenin üzüntüsü paylaştı.

Memleketi Develi ilçesine bağlı Şıhlı Mahallesi olan Polis Memuru Taha Uluçay, Adıyaman’ın Sincik ilçesinde devriye görevi yaparken hain terör örgütünün saldırısı sonucu şehit düştü. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, aynı zamanda akrabası olan Taha Uluçay’ın yarın defnedileceğini açıkladı. Vali Şehmus Günaydın da şehitlerimiz ve gazilerimizin bu ülkenin bekası için mücadele ettiklerini vurguladı. 

Şehit polis Memurumuz Taha Uluçay’ın şehadeti ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Vali Şehmus Günaydın açıklama yaptı. Sözlerine tüm şehitlerimize rahmet dileyerek başlayan Başkan Memduh Büyükkılıç, Taha Uluçay’ın akrabası olduğunu dile getirdi. Uğradığı hain saldırı sonucu ağır yaralanan hemşehrimizin tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Develi’nin Şıhlı kasabasından, hemşehrim ve akrabam olan Taha Uluçay, Adıyaman Sincik’teki görevi sırasında gece çatışmada ağır yaralanıp, Kahta’daki hastaneye, oradan da Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmış, her türlü müdahaleye rağmen sabaha karşı şahadet mertebesine ulaşmıştır. Kıymetli ailemize, akrabalarımıza, hemşehrilerimize Allah’tan sabır, şehidimize rahmet diliyorum. İnşallah bizim için şefaatçi olur. Şehidimiz bu akşam Kayseri’mizi onurlandıracak. Yarın öğleyin Hulusi Akar Camii’nde eda edilecek cenaze namazı sonrası Asri Mezarlıktaki Polis Şehitliğimizde defnedilecek. Şehidimize rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Vatanımız var olsun” dedi.

Vali Şehmus Günaydın da açıklamasında, şehitlerimizin ve gazilerimizin gösterdikleri kahramanlık sayesinde her türlü saldırının akamete uğratılacağını belirterek, “Kayseri’mizin kahraman evladı Polis Memurumuz Taha Uluçay hain terör örgütünün saldırısı sonucu şahadet mertebesine ulaşmıştır. Şehidimize rahmet, kıymetli ailesine ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Şehidimiz saldırı sırasında çok büyük bir fedakarlık ve kahramanlık göstermiştir. Allah razı olsun. Biz şehitlerimiz sayesinde geleceğe kararlı bir şekilde yürüyoruz. Şehitlerimiz ve gazilerimiz ülkemizin bekası için mücadele ettiler. Onların gösterdiği bu kahramanlık sayesinde milletimize yönelik her türlü saldırı akamete uğratılacaktır” diye konuştu.

Şehit polis binlerce kişi tarafından uğurlandı 

Sincik ilçesinde PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan polis memuru Taha Uluçay’ı son yolculuğuna binlerce vatandaş uğurladı. Şehidin cenazesine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis memurları ile birlikte şehidin naaşını omuzladı.

31 yaşındaki bir çocuk babası şehit polis memuru Taha Uluçay için Kayseri Şehir Mezarlığı’ndaki Hulusi Akar Camii’nde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Mehmet Özhaseki, Mustafa Elitaş, Vali Şehmus Günaydın, Garnizon Komutanı Ercan Teke, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, şehidin babası Fahri Uluçay, kardeşi Furkan Uluçay, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehidin cenaze namazını İl Müftüsü Şahin Güven kıldırdı. Kılınan cenaze namazının ardından şehit Taha Uluçay’ın naaşı defnedilmek üzere Şehir Mezarlığı’nda bulunan Polis Şehitliği’ne götürülürken, Bakan Soylu da şehidin naaşını omuzladı. “Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganı atılan törende şehit polis tekbirlerle toprağa verildi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu