Adıyaman

Şehit Polis Memleketine Uğurlandı

Yaralı Polis Memuru Şehit Oldu

Şehit Polis Memleketine Uğurlandı

 

Adıyaman’da zırhlı aracın devrilmesi sonucu şehit olan Özel Harekat Polisi Selvet Şimşek için Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi.

Adıyaman merkez Pirin Yolu Malatya Caddesi Beri Köprüsü kavşağında Özel Harekat Şube Müdürlüğüne ait zırhlı aracın devrilmesi sonucu yaralanan Özel Harekat Polisi Selvet Şimşek (26), Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Hastanenin yoğun bakımında hayatını kaybeden şehit polis memuru Selvet Şimşek’in cenazesi hastane morguna getirildi. Şehidin naaşı hastane morgundan alınarak Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirildi. Burada şehit polis memuru için tören düzenlendi.

Şehidin annesi Fadime ve babası Ramazan polis memurlarının kolları arasında tören alanına geldi. Metanetini koruyan anne, baba ve diğer yakınları acılarını içine atarak, göz yaşı dökmedi. Acılı anne ayakta durmakta güçlük çekti. Şehit töreninde konuşan Adıyaman Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, bazı ölümlerde acı, hüzün ve ızdırabın onurla birlikte geldiğini belirterek, acıyla gururun birleştiğini kaydetti.

Konuşmanın ardından Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, cenaze duası yaptırdı. Duanın ardından şehidin özel harekat polisi olan mesai arkadaşları tabutu omuzlarında cenaze aracına kadar teşrik tekbirleri eşliğinde taşıdı. Adıyaman Valisi Abdullah Erin, şehidin babası Ramazan Şimşek’in koluna girerek araca kadar götürdü. Cenaze Adıyaman Havalimanı’ndan uçakla memleketine uğurlandı. Cenaze törenine Vali Abdullah Erin, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, İl Jandarma Komutanı Yarbay Ercan Atasoy, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Emniyet ŞEHİT POLİS MEMURU İÇİN TÖREN DÜZENLENDİMüdürü Fikret Salmaner, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile siyasi parti temsilcileri katıldı.

 

Şehit Sayısı İki Oldu

Geçtiğimiz günlerde Adıyaman’da zırhlı polis aracının devrilmesi sonucu meydana gelen kazadaki şehit sayısı ikiye yükseldi. Adıyaman’da, Zırhlı Polis Özel Harekat aracının Sakarya Caddesi Beri Köprüsü Kavşağında takla atması sonucu meydana gelen kazada polis memuru Seracettin Kılınç şehit düşmüş, Selvet Şimşek ve Rıza Geçit yaralanmıştı. Yaralılardan durumu ağır olan Konya nüfusuna kayıtlı Selvet Şimşek (26), 4 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

 

Valilikten Açıklama

Şehit olan polis memuru Selvet Şimşek için Adıyaman Valiliğinden yapılan açıklamada, “18.08.2016 günü saat 23:35’de İlimiz merkez Pirin Yolu Malatya Caddesi Beri Köprüsü Kavşağında Özel Harekat Şube Müdürlüğüne ait zırhlı aracın devrilmesi sonucu yaralanarak, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan ve 5 gündür yoğun bakım ünitesinde gözlem altında bulunan Polis Memurumuz Selvet Şimşek, yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 23.08.2016 günü şehit olmuştur.  Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Emniyet Teşkilatına ve aziz milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.” dendi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu