Adıyaman

Şehit Köy Korucusu İçin Mevlit Okutuldu

 

Şehit Köy Korucusu  İçin Mevlit Okutuldu

 

Geçtiğimiz Pazartesi günü Çamlıca Köyü Bahçe Mezrasında PKK Bölücü Terör Örgütü mensuplarının gerçekleştirdiği silahlı saldırı sonucu evinin önünde şehit edilen 47 yaşındaki Korucubaşı Yusuf Sönmez için şahadetinin üçüncü gününde mevlidi şerif okutuldu

Şehit Korucubaşı Yusuf Sönmez’in için düzenlenen mevlit programına, Adıyaman Valisi Abdullah Erin, İl Jandarma Komutanı Yarbay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Öğle namazına müteakip başlayan mevlit programında, İl Müftüsü Mehmet Ali Öztükçü ve Müftülük  görevlileri tarafından Kura’n-ı Kerim ve mevlidi şerif okundu. Vatanın mukaddesatı uğruna canlarını feda eden Şehit Korucubaşı Yusuf Sönmez ve tüm şehitler dualarla anılarak Allah’tan rahmet dilendi.

Okunan mevlidi şerif sonrası şehidin çocuklarına yakın ilgi göstererek bir süre sohbet eden Vali Abdullah Erin, şehidin yakınlarına başsağlığı ve sabır dileyerek, “Şehidimizin geride kalan eş ve çocukları devletimizin emanetleri ve öz evlatlarıdır. Tevekkül edeceğiz ama üzerimize düşeni yapmaktan da geri durmayacağız. Bu hainlere gerekli cevabı devletimiz en güzel şekilde verecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bütün terör örgütleri, ülkemizle alakası olmayan yabancı ve şer güçlerin kontrolünde hareket ederek askerimizi, polisimizi ve güvenlik güçlerimizi şehit ediyorlar. İşte bunun örneğini 15 Temmuz’da FETÖ/PDY hainlerinin ihanet girişiminde şahit olduk. Bütün terör örgütlerinin merkezi aynı yerdir. Bunların bir tek gayesi vardır. Bu topraklar üzerinde binlerce yıl kardeşçe yaşamış Kürtlerle Türkleri, Alevilerle Sünnileri birbirine düşürmektir. Kürt kardeşlerimiz en büyük zararı PKK Terör Örgütünden çekmiştir. Bunların tek gayeleri ve amaçları bizleri birbirine düşürmektir. Bunların oyunlarını bozmak için bugün bizlere düşen Alevisiyle-Sünnisiyle, Kürdüyle- Türküyle gönül birlikteliğini geliştirmektir. Tekrar Yusuf Sönmez kardeşimize ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu