Anasayfa / Adıyaman / Şehit Aileleri ve Gaziler Yemekte Buluştu

Şehit Aileleri ve Gaziler Yemekte Buluştu

Şehit Aileleri ve Gaziler Yemekte Buluştu

 

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Haftası etkinlikleri kapsamında, şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen akşam yemeğinde şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Adıyaman Valiliğinin ev sahipliğinde bir otelde düzenlenen programa Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı ve eşi Yasemin Kalkancı, Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, Halil İbrahim Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, bazı kurum amirleri, AK Parti İl Başkan Vekili Mehmet Dağtekin, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, MHP İl Başkanı Hüseyin Özgün, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Şube Başkanı Hacı Erdengi, şehit aileleri, gaziler ve çocukları katıldı.

Yemek öncesi Vali Nurullah Naci Kalkancı, eşi Yasemin Kalkancı ile birlikte şehit aileleri ve gazilerin masasını tek tek gezerek şehit aileleri ve gazilerle sohbet edip yakın ilgi gösterdi.

Şehit çocuklarıyla da yakından ilgilenen Vali Kalkancı, çocukları kucaklayıp sohbet etti.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Haftası etkinlikleri kapsamında, şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelmekten büyük bir onur duyduğunu belirten Vali Nurullah Naci Kalkancı, “Yarın 15 Temmuz. 15 Temmuz en önemli günlerden biri olarak tarihimizde yerini almış, devletimiz ve milletimiz var olduğu müddetçe de hafızalarımızdaki önemli yerini muhafaza edecektir. O günü hiçbir zaman unutmayacağız ve unutturmayacağız. FETÖ terör örgütünün yıllarca organize ettiği şer planlarını devlet-millet el ele vererek o gece başlarına geçirdik. İnsanlık tarihinde bile kendi devletine, kendi milletine ve kendi inancına ihanet eden böyle bir örgüt daha dünyaya gelmemiştir. Çok şükür o gece Cenab-ı Hakk’ın yardımıyla, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın üstün Devlet Adamlığı vasfı, cesareti, dirayeti ve liderliği, hükümetimizin kararlı duruşu ve milletimizin kahramanca ve şanlı direnişi neticesinde bu hain işgal girişimi akamete uğramıştır. Allah şehitlerimizden razı olsun, mekânları cennet olsun. Kahraman gazilerimize de sağlık sıhhat ve uzun ömürler diliyorum” dedi. Konuşmanın ardından İl Müftüsü Mehmet Taşçi’nin yaptığı duanın ardından program sona erdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

Bu Habere de Bakın

Fırat’tan yağmurda seçim çalışması

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Sincik ilçesindeki yoğun yağışa rağmen seçim çalışmalarını sürdürdü.  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir