Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Şehit Aileleri ve Gazilerle İftar

02 Temmuz 2016 Cumartesi, 09:15

Şehit Aileleri ve Gazilerle İftar

 

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Ramazan ayı dolayısıyla Perre Salonda şehit aileleri ve gazilerle iftar yemeğinde bir araya geldi.

Şehit aileleri ve gazilerin katıldığı iftarda Vali Abdullah Erin, şehit ailelerinin masalarına giderek onlarla tek tek ilgilenip, sorunlarını dinleyerek dertlerine ortak oldu.

Şehit çocuklarıyla da yakından ilgilenen Vali Erin, çocukları kucaklayıp sohbet ederek, fotoğraf çektirdi.

İftara Vali Abdullah Erin, Milletvekili Halil İbrahim Fırat, İl Jandarma Komutanı Yarbay Ercan Atasoy, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, Ağır Ceza Başkanı Ahmet Şeker, Vali Yardımcısı Levent Öztin, Yusuf Özdemir, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, kanaat önderleri, askeri personel, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Hacı Erdengi, Kıbrıs gazileri, şehit aileleri, gaziler ve çocukları katıldı.

Protokol üyelerinin, şehit yakınları ve gazilerle iç içe iftar yapmaları, davetliler tarafından memnuniyetle karşılandı. İl Müftülüğüne bağlı din görevlisi tarafından okunan akşam ezanı ile Vali Erin ve davetliler hep beraber oruçlarını açtılar.

Ramazan ayı dolayısıyla şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelmekten ve onlarla oruç açmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Vali Abdullah Erin, “Bugün Samsatlı kardeşimiz vatan, millet ve bayrak uğruna şahadet mertebesine erişen Yusuf Atal kardeşimizi toprağa verdik. Yusuflar, Mücahitler, Ahmetler bu memlekette birlik ve beraberliğimizin teminatıdır. Hepsinin mekânı cennet olsun. Tüm şehitlerimizin aziz hatırası önünde saygıyla, minnetle ve şükranla eğiliyorum. Devlet ve millet olarak şehitlerimize çok şey borçluyuz. Şehitlerimizin geride kalanları devletimizin en kıymetli emanetleridir. Devlet ve millet olarak şehit yakını ve gazilerimiz için var olan bütün imkânları sonuna kadar seferber etmeye çalışıyoruz. Eğer bugün ülkemizde rahat yaşayabiliyorsak, geleceğimize umutla bakabiliyorsak, biz bunu şehitlerimize borçluyuz. Ramazan ayı vesilesiyle şehitlerimizi bir kez daha şükran ve minnet duygularıyla anıyor, bütün şehit yakınlarımızın ve Adıyamanlı hemşerilerimizin Ramazan ayını tebrik ediyor, şimdiden hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz