Adıyaman

Şehir ve Medeniyet Buluşmaları

Şehir ve Medeniyet Buluşmaları

 

Adıyaman Gökkuşağı Derneği tarafından, “Şehir ve Medeniyet Buluşmaları” konulu söyleşi düzenlendi.

Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşiye Prof. Dr. İbrahim Gezer konuşmacı olarak katılırken, programa; Adıyaman Gökkuşağı Derneği Başkanı Sezai Yılmaz, dernek üyeleri, öğrenciler ve birçok vatandaş katıldı.

Program öncesi bir konuşma gerçekleştiren Sezai Yılmaz, “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen Şehir ve Medeniyet projesi kapsamında bir çalışmamız oldu. Bugünkü buluşmalar ayağında Şehir ve Medeniyet Buluşmaları konulu söyleşi programımıza Prof. Dr. İbrahim Gezer konuşmacı olarak katıldı. Bugünkü çalışmamızla istiyorum ki, hem tarih hem de medeniyet bilincinde yarınlara taşıyabilecek güzel bir ortam olsun. Çocuklarımızın okumaya, düşüncelerini geliştirmeye, hem ülkeye hem de insanlığa güzel katkılar sağlamalarını amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Daha sonra Şehir ve Medeniyet başlığıyla bir konferans veren Prof. Dr. İbrahim Gezer, tarihten bugüne şehirleşmeyle medeniyetin ilgisini, dinlerle alakasını ve devletlerle uygulama farklılığını anlattı. Gezer, İslam tarihinden, Roma döneminde, Osmanlı’dan ve Ortadoğu’dan örnekler vererek, medeniyetin nasıl bozulduğunu, nasıl yeniden inşa edileceği üzerine görüşlerini aktardı.

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu