Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Şehir içi Ulaşıma Ekspres Rahatlığı

23 Aralık 2016 Cuma, 09:50

Şehir içi Ulaşıma Ekspres Rahatlığı

 

Ulaşımda önemli işler başaran Adıyaman Belediyesi, yeni bir uygulamayı daha faaliyete geçirmeye hazırlanıyor.

Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun göreve gelmesinden sonra önemli bir aşama kat edilen şehir içi ulaşımında yenilikler hız kesmeden devam ediyor.

Son alınan otobüslerle şehir içinde iki ayrı hatta hizmet vermeye devam eden Adıyaman Belediyesi, şimdi de Atatürk Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Altınşehir-400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi güzergâhında ekspres hat hizmetine başlıyor.

Konu ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, ulaşım noktasında Adıyamanlı hemşerilerinin tüm ihtiyaçlarına cevap vermek için çalıştıklarını dile getirerek, “4 otobüsle devraldığımız ulaşımda araç sayımızı 30’a çıkardık. Şu an bulvarda 13 tane 12 metrelik otobüsümüz hizmet veriyor. Çevreyolundaki araçlarımız yetersizdi, 9 metrelik araçlarımızı da bu güzergâha aktardık. Bunların yanında küçük araçlarımız da gece ücretsiz olarak hizmet vermeye devam ediyor. Bu çalışmalarımızın yanında yeni bir çalışmamız daha kısa süre içerisinde hizmete girecek inşallah. Ekspres otobüs servisi adını verdiğimiz bu hizmette acil hastaneye gitmek isteyen vatandaşlarımız, Altınşehir’den yola çıkacak olan otobüslerimize binerek 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kadar birkaç durak dışında hiçbir yerde durmayarak ulaşabilecekler. Altınşehir’den çıkan ekspres otobüsümüz, sadece 82. Yıl Devlet Hastanesi, Müze ile Kadın-Doğum Hastanesi önünde duracak, bunların dışında hiçbir durakta durmayacak, yan yola girmeyecek. Buna şimdilik küçük otobüslerimizle başlamayı, talebe göre büyük otobüslere geçiş yapmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz