Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Şehir içi ulaşım güvenli olsun

02 Nisan 2015 Perşembe, 10:07

Polis, Minibüs Kooperatif Başkanlarıyla Toplantı Yaptı

Şehir içi ulaşım güvenli olsun

 

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü tarafından şehiriçi yolcu taşımacılığı yapan kooperatif başkanlarına trafik konusunda toplantı düzenlendi.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü görevlileri Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği toplantı salonunda şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan minibüs kooperatifleri başkanlarının katılımıyla toplantı yaptı.

Emniyet görevlilere toplantılarında, fazla yolcu alınmaması, cep telefonu ile konuşma veya araç sürerken başka şeyle meşgul olunmaması, yüksek sesle müzik dinlenilmemesi ve vatandaşı rahatsız edecek şekilde araç kullanılmaması konularını dile getirildi.

Toplantıda ayrıca şu konular dile getirildi:

“Durak harici yolcu indirme-bindirme ve durak içerisine girmeden yolcu alınmaması, havalı diye tabir edilen uygunsuz koma çalınmaması, olması gerekenden farklı egzoz kullanılmaması, usulüne aykırı ışık düzeneği takılmaması, şehir içi hız limitlerine uyulması, yaya ve okul geçitlerinde bulunan yayalara ilk geçiş hakkının verilmesi, kavşaklarda dönüş kurallarına uyulması, geçiş üstünlüğüne sahip araçlara ilk geçiş hakkının tanınması, şehirlerarası belediye minibüs durağı (Harhar Minibüs Durağı) çevresinde bekleme, yolcu alma, yolcu indirme gibi eylemlerde bulunulmaması, araçlarda yapılan bagaj takma, koltuk ekleme gibi teknik değişikliklerin ilgili trafik, kuruluşunda tescil belgelerine işletilmesi.

Araç içerisinde oturma yeri ve sayısı dışında, haricen tabure, sandalye vb. oturma yeri yapılmaması, dışarıda görülen şüpheli şahısların veya şüpheli paketlerin zaman kaybetmeden 155 polis ihbar hattına bildirilmesi, eksik evrak ve donanım ile trafiğe çıkılmaması, sinyalizasyonlu kavşaklarda kırmızı ışıklara riayet ederek trafik güvenliğinin sağlanması, hususlarında gündem maddeleri konuşularak, birlikte tartışılmış alman bu kararlara uyulması konusunda kooperatif başkanları ikaz edildi.”(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz