Adıyaman

Şehadetinin 20’inci yılında Unutulmadı

 

Şehadetinin 20’inci yılında Unutulmadı

 

Şırnak’ta vatani görevini yaparken 1 Eylül 1996 tarihinde şehit olan Piyade Er Çelebi Öztekin şahadetinin 20. yılında Tut İlçesine bağlı Dağyalangoz Köyünde mezarı başında dualarla anıldı.

Şehit Piyade Er Çelebi Öztekin’i anma törenine Adıyaman Valisi Abdullah Erin, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü,  Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, Askerlik Şubesi Başkanı Albay Davut Kulalar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Musa Şimşek, İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi ile Şehit Piyade Er Çelebi Öztekin’in  ailesi katıldı.

Tut ilçesine bağlı Dağ Yalankoz Köyüne gelişinde Vali Abdullah Erin’i ve beraberindeki heyeti Tut Kaymakam Vekili Adem Kaya, Tut Belediye Başkanı Cemal Avcı ile Şehit Piyade Er Çelebi Öztekin’in babası Hüseyin Öztekin ve köylüler karşıladı.

Şehit Piyade Er Çelebi Öztekin’in Dağ Yalankoz Köyündeki mezarı başında gerçekleşen ziyarette şehit Çelebi Öztekin başta olmak üzere vatan uğruna canını feda eden bütün şehitler için dualar edildi.

Anma töreninin ardından Vali Abdullah Erin, Şehit Çelebi Öztekin’in anne ve babası Hüseyin ve Hanım Öztekin’in elini tutarak mezarlıktan ayrıldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu